Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Nazar Boncuğu Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Makrome modellerine devam ediyoruz. Sırada duvarlarımızı süsleyecek bir çalışma var. Kendin yap projelerinden harika bir nazar boncuğu. Nazar boncuğu anahtarlık yapımı, nazar boncuğu duvar süsü modelleri olarak kullanacağınız çok amaçlı örgülerden. Dilerseniz makrome paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Makrome bardak altlığı yada makrome amerikan servis. Her şekilde çok güzel olacaktır. Kuru ağaç dalı makrome modellerinden. İplerin kalınlıklarını değiştirerek çeşitli boylarda örgüler örebiliriz. Yapılışı çok keyifli olacak. Makrome nazar boncuğu anahtarlık nasıl yapılır videodan hazırladık. Eminim bu modeli gördükten sonra sizlerde yepyeni tasarımlar oluşturacaksınız.

Makromeleri son zamanlarda ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. Paspaslar, sofra düzeninde makromeler, çantalar, su taşıma çantaları, bileklikler örüyoruz. Evimizi süsleyecek en güzel çalışmalardan biri mesela lambalar. Güzel bir modelin yapılışına ise makrome lamba yapımından ulaşabilirsiniz. Makrome bardak altlığı yapımı paylaşmıştık daha önce. Benzer teknikle farklı desende örmüştük. Şimdi nazar boncuğunun anlatımına geçelim.

Makrome Nazar Boncuğu Anahtarlık Yapılışı

Mavi ve krem makrome ipiyle, kuru ağaç dallarıyla güzel bir çalışma. Hemen örmeye başlayacak evinizin dilediğiniz köşesinde kullanacaksınız. Anahtarlık tercihe bağlı. Sadece duvar süsü olarak da kullanılabilir. Alt kısma ağaç dalı yerleştirilmeyebilir. Yaprak, püskül, düğümler atılarak bırakılabilir.

Makrome Nazar Boncuğu Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Makrome Nazar Boncuğu Anahtarlık Nasıl Yapılır? 1

Malzeme olarak 4 mm kalınlığında makrome ipi kullanıyoruz. 20 cm uzunluğunda ağaç dalı kullanacağız. 70 cmlik 10 adet ip hazırlıyoruz. 2 adet 1,5 m uzunluğunda iplik hazırlıyoruz. Ve aşağıdaki videoda olduğu gibi örmeye başlıyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler