Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Sıralı İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası modellerinden yine yazmalarımıza çok yakışacak bir örnek. İğne oyası öğrenmek istiyorum, iğne oyasına yeni başladım kolay modeller olsun diyorsanız kolay sıralı iğne oyası yapılışını yazmalarınıza uygulayabilirsiniz. Daha sonra daha zor modellere geçebilir yazmalarınızda ağır iğne oyası modellerini de kullanabilirsiniz. Biraz kolay iğne oyası modellerinden bahsedecek olursak renkli kolay iğne oyası yapılışını da çok beğeneceksiniz. Sıralı iğne oyası modellerinden. Özellikle yeni başlayanlar için çok zarif duran örgülerden. İğne oyası örneklerimizi yaparken boncukları, pulları da kullanmayı çok seviyoruz. Pul olarak çeşit çok boncuk olarak da öyle. Kum boncuklar var boru boncuklar var hürrem boncuklar, tahta boncuklar, inciler var. Kolay tahta boncuklu iğne oyası yapılışı yine kolay modellerden. Tek renk yazmaya iğne oyası son zamanlarda çok tercih ediliyor. Kolay sıralı iğne oyası yapılışı hem tek renk hem de desenli yazmalarda uygulayabileceğiniz bir model. Hazırsanız yapılışına geçelim.

Sıralı İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Kırmızı parça kumaş kenarına yapılmış. Bizde ilk olarak yapacağımız modeli örnek bezine çalışmalıyız. Direk yazma üzerinde çalıştığımızda kötü olduğunda kesmek, sökmek zor olacaktır. Oysa örnek bezinde kötü olsa keseriz yada atarız. Sorun olmaz. Ama yazmayı atmak olmaz. Modellerimizi her zaman ilk olarak birkaç deneme olacak şekilde örnek bezinde çalışalım. Daha sonra yazmaya, havluya veya namaz örtüsüne geçeriz. Yaptığımız çalışmalarda ne zaman model içimize sinerse o zaman ana kumaşa geçebiliriz.

Kolay Sıralı İğne Oyası Yapılışı

Kolay Sıralı İğne Oyası Yapılışı 1

Çıtı pıtı ve güzel duruyor değil mi. Yapmaya değer. Pırpırlarla ve düğümlerle yapılmış. O halde hemen videoya geçip kolay sıralı iğne oyası yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler