Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıralı İğne Oyası Yapımı

İğne oyası modellerinden yazmalara çok yakışacak bir örnek. Sıralı iğne oyası yapılışı. Çok güzel bir örnek. Sıralı iğne oyası yapımı boncukla yapılan çok zarif bir model. Boncuksuz da yapılabilir. Tek renk yazmalarda süper durur. Renkli yazmalarda birkaç renk ile sıra sıra yapabilirsiniz. Boncuklu iğne oyası yazma modeli de yine hem boncukla yapılmış hemde sıralı örneklerden. İğne oyası sıralı modeli anlatımlı yapılışı ise 2 renkle ve pırpırlarla yapılan bir örnek. Dilerseniz renk sayısını artırabilirsiniz. 2 renk ile sade ve çok güzel olmuş. Basit ve gösterişli iğne oyaları, karışık olmayan modeller, kolay olan modeller tek renk yazmalara çok yakışıyor. Birazdan paylaşacağımız sıralı iğne oyası yapımı da çok zarif hemde boncuklu. Dilerseniz geçelim tarifine. Sonra yazmalarımıza uygulayalım.

Düz Sıralı İğne Oyası Modelleri

Tek renk yazmalara hiç çekinmeden acaba olurmu diye düşünmeden uygulayacağınız çok zarif bir örnek. Sıralı iğne oyası yapımı az öncede dediğimiz gibi boncuksuz olarak da yapılabilecek bir örnek. İğne oyası tekniklerini kavradıktan sonra, iğne oyasına yeni başladıysanız bu modeli yapabilirsiniz. Daha sonra zor iğne oyalarına geçebilirsiniz. Eğer ilk defa iğne oyası yapıyorsanız sizlere teknikleri anlatan güzel bir videoda hazırladık. Önce teknikleri inceleyebilir daha sonra güzel modelin yapılışına geçebilir ve rahatlıkla yapabilirsiniz. Model fırfırlarla, fıstıklarla yapılıyor. Belki ilk seferde fıstıkları aynı boyda düşürmek zor gelebilir ama model üzerinde çalıştıkça düzelecektir.

İğne oyası tekniklerinden birkaç modelin yapılışını birlikte izledik. Şimdide bu tekniklerden sonra güzel bir modelin yapılışına geçeceğiz. Oya bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Hemen altta modelin yapılış videosunu bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Sıralı İğne Oyası Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler