Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Sıra İşi İğne Oyası

İğne oyasının yapılışını öğrendikten sonra yapacağımız zarif oyalardan. Kolay sıra işi iğne oyası. Tek renk yazmalarda desenli yazmalarda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Bu modelde kum boncuk veya pulda kullanabilirsiniz. Kum boncuklu iğne oyaları, pullu iğne oyaları olarak da tasarlanabilecek bir örnek. Tek renk iğne oyası yazma örneğini yaparken sizce son pırpırın üzerine farklı bir teknikle çiçek yapılsa nasıl olur. Güzel durmaz mı. Ne dersiniz. İğne oyası sıralı model anlatımlı yapılışını yaparken eğer desenli yazma kullanıyorsanız veya yine tek renk yazma yapıyorsanız renkli olarak da modeli yapabilirsiniz. Mesela 10 – 15 fıstık bir renkten yapıp bitirebilir sonrasında yeni rengi ekleyebilirsiniz. Yeni öğrenenler için kolay iğne oyası modelleri keyifle yapılacak kolay ilerleyecek kolay örneklerden. Modelden bu kadar bahsetmişken hemen oyanın anlatımına geçelim.

Sıralı İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Tek renk yazmaya tek renk iple yapılmış çok zarif bir oyanın yapılışını hazırladık. Kolay sıra işi iğne oyası. Pul veya boncuk ekleyerek de yapacağımız kolay örneklerden. Nasıl yapıldığı ise baştan sona ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Bu sayede videodan takip ederek oyayı kolayca yapabiliriz.

Oyamızın alt zemini bittiğinde aşağıdaki gibi olacak. Bu şekilde bırakabiliriz. Pul, boncuk veya farklı bir çiçek  tasarımı ekleyebiliriz.

Kolay Sıra İşi İğne Oyası 1

Yada oyayı aşağıdaki gibi tamamlayabiliriz. Yine pırpırlarla yapılmış kolay bir çiçekle.

Kolay Sıra İşi İğne Oyası

Son olarak ise kolay sıra işi iğne oyasının nasıl yapıldığını öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler