Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Minik Kalpli Altıgen Lif Yapılışı

Yeni başlayanlar için kolay lif modelleri ile devam ediyoruz. Sırada tek renk veya renkli olarak da öreceğiniz bir lif var. Parça iplerle kalpli kısımları renkli yapabilirsiniz. Altıgen lif modellerinden. Küçük küçük kalpler olan bir model. Kolay lif modelleri açıklamalı örneği tek renle ip koparmadan bütün olarak örebilirsiniz. O yüzden yeni başlayanlar için uğraştırmayacak bir örnek olmuş. Kalp desenlerini liflerde çok kullanıyoruz. Minik kalpler, büyük kalpler ile güzel desenler oluşturuyoruz. İki renkli kolay lif modelleri kalp dilimleri ile yapılmıştır. Üstelik kolay modellerden. Kolay olmasına bakmayın. Çeyizlerde de güzel durur. Kare kalpli lif yapımı içinde bulunan desen kapı çelenklerini andırıyor. İç kısımdaki desende parça lif ipleri kullanılabilir. Menekşe kalpli lif yapılışı ise şahane bir model. Yuvarlağından örgü kırlent yapmıştık. Kalpli menekşeli desenden de yastık yapılabilir. Kolay minik kalpli altıgen lif yapılışı üçgen dilimlerden kalp deseninden oluşuyor.

Minik Kalpli Lif Nasıl Örülür?

Kolay Lif Modelleri Açıklamalı 5

Kolay minik kalpli altıgen lif yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. İki kalp yan yana geldiğinde yaprak desenini oluşturuyor. Orta kısım farklı bir renkle örüldüğünde çiçek şeklini de andırıyor. Dışa doğru büyüyen çiçekler, yapraklar diyebiliriz. Lif modelleri açıklamalı yapılışı farklı iplerle farklı örgülerde de kullanılır. Hasır iple örgü supla yapılır. Pamuklu iplerle daha büyük yapılarak paspas olarak örülür.  Yine pamuklu iplerle örgü amerikan servis olarak kullanılır. Battaniye olarak bile kullanılır. Tabi tur sayılarını artırmak gerekir.

Minik kalplerle örülmüş lifimizin bitince nasıl görüneceğine baktık. Şimdi nasıl örüldüğünü izleme zamanı. Hadi izleyelim.

Kalpli Lif Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler