Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür?

Hırka örmek istiyorsanız. Hemde tığ işi örgü modeli olsun istiyorsanız. Birde kolay olsun diyorsanız sizler için çok şık bir hırka modeli buldum. Kendi bedeninize göre bu hırkayı zevkle öreceksiniz. Örgü hırka modelleri ve yapılışlarını birçok kez sizlere anlatımlı olarak verdik. Şimdi o modeller arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Asya Başak örgü hırka modeli, pirinç örgü hırka modeli bunlardan sadece 2 tanesi. Siz beğendiğiniz modeli kendiniz için örebilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Hırka Yapılışı

Modelin sizlere önce şemasını vereceğim. Aynı örnekler birçok örgü modeli de örebilirsiniz. Battaniye modelleri yapabilirsiniz. Çok şık duracaktır. Hırkaya önce kendi bedeninize göre zincir çekerek başlıyorsunuz. + 3 zincir daha çekip 4. zincir üzerine batarak trabzan yapıyorsunuz. Aynı yere 1 trabzan daha yapıyorsunuz. Hiç zincir çekmeden 3. zincir üzerine trabzan yapıyorsunuz. Hiç zincir çekmeden 3. trabzan üzerine gelip aynı yere 5 trabzan yapıyorsunuz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyorsunuz. 2. tura geldiğimizde aynı işlemi yapıyoruz. Tek fark 1 trabzan yaptığımız kısma 5 trabzan, 5 trabzan yaptığımız kısmın ortadaki trabzan üzerine 1 trabzan yapıyoruz. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 7

Aşağıda gördüğünüz fotoğraf ön ve arkanın yapılış şeklidir. Bedeninize göre uzun bir zincir çekip aynı anda örebilirsiniz.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 5

Ok yönünde ön kısmı katlayacağız. Arada kalan boşluk için aynı şekilde parça öreceğiz.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 6

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 4

Hırkanın beden kısmı bittiğine göre kolları yaparak başlayabiliriz. Kolunuzun bilek ölçüsüne göre zincir çekiyoruz. Ve halka oluşturuyoruz. 1 ilmek normal ,1 ilmek önden trabzan yaparak lastik kısmını örüyoruz. Daha sonra üzerine örneği kuruyoruz.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür?

Aynı desen ile cep örelim.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 8

Hırkanın kenar kısmını ve kol kısmını videodaki gibi öreceksiniz.

Örgü kolay hırkamız bitti. Ellerimize sağlık.

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 2

Kolay Bayan Hırkası Nasıl Örülür? 3

Kaynak : http://www.creachick.nl/2016/04/lang-vest-haken/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler