Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası

İğne oyasından yeni bir model anlatımı daha. İğne oyası örneklerinden yepyeni bir tasarım. İğne oyası yazma modellerine, iğne oyası mutfak havlu modellerine çok yakışacak bir örnek. Detaylı anlatımı ile videolu bir örnek. Oyayı yaparken takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İğne oyası modelleri yaptıkça sizlere keyif verecek. Hele bittiğinde gördüğünüz sonuç sizi şevklendirecek ve daha çok daha güzel modelleri yapmak isteyeceksiniz. Aslında çok zor değil. Sadece geçişlere dikkat etmeniz gerekiyor. Düğümler ve zürafalar düzgün olunca her modeliniz güzel durur. Güzel olur. Kolay iğne oyalarından başlayıp zora doğru ilerleyebilirsiniz. İğne oyası çilek modeli yapılışı klasik modellerden. Yazmalarda, havlularda, namaz örtülerinde sıkça kullanılıyor ve modeli istediğiniz gibi çeşitlendirebiliryorsunuz. Çiçekli iğne oyası modeli de yine çok kullanılan örnekler arasında. Her çeyizde mutlaka çiçekli örnekler bulunur.

 İğne Oyası 4

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Birazdan paylaşacağımız iğne oyası yeni bir örnek. Ve yapılışında kullandığımız yaprağı birçok modelle birleştirdik. Çiçekli modellerle, boncuklu – pullu oyalarla, havlularda ve yazmalarda sıkça kullanıyoruz. Benimde ilk yaptığım oyalar arasında bu yapraktan yapılmış bir örnek vardı.

İğne oyası nasıl yapılır sağdan mı yapalım soldan mı yapalım birçok soru alıyoruz. Arkadaşlar bunu tespit etmenin en kolay yolu iğne hangi elinizde ise o yönü doğru gitmelisiniz. Sağdan veya soldan olmasının oyanın iyi olması ile bir ilgisi yok. Tamamen sizin elinizle alakalı. Geçişleriniz ne kadar düzgün olursa oyanız o kadar güzel olacaktır. Ve ne kadar çok yaparsanız oyalarınız o kadar güzel durur.

Benzer İçerikler
One thought on “İğne Oyası”
  1. Luciana Maccachero dedi ki:

    bellissimo questo ricamo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler