Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Salon Takımı Yapılışı

İğne oyası modellerinden yazma kenarlarına, havlu kenarlarına ara verip iğne oyası salon takımı modelleri, iğne oyası bohça modelleri, iğne oyası pike takımı veya tepsi örtüsü gibi birçok modelin yapılışında kullanacağımız bir motifin yapılışını hazırladık. İğne oyası salon takımı yapılışı. Yuvarlak motifler halinde yapıp birçok şekli vereceğimiz örneklerden. Örümcek ağını andıran tamamlandığında çok zarif duran iğne oyalarından. Ağır iğne oyasını sevenler salon takımı örneğini yapmaya başlayabilirler.

Bu kısımda daha önce yaptığımız bohça, salon takımı, pike gibi modellerde kullanacağımız örneklerden bahsedelim. Maalesef ki burada sadece birkaç modelden bahsedebiliyoruz. Çok güzel örneklerimiz var. Hepsine bir tıkla ulaşabilirsiniz. Salon takımı olarak ortası tığ oyası ile hazırlanan tığ motifli iğne oyası yapılışına göz atabilirsiniz. Olağanüstü bir örnek. İğne oyası salon takımı örneği yine tığla başlanan örneklerden. Kare motif örüp üzerini iğne oyası ile tamamlamıştık. Bu şekilde beğendiğiniz dantel örneklerini örüp üzerine iğne oyası yapabilirsiniz. İğne oyasından file işi örnekleriyle de salon takımları hazırlayabilirsiniz. Güzel bir modelin yapılından iğne oyası petek file nasıl yapılır içeriğimizde bahsetmiştik. Şimdi yine en az onlar kadar güzel olan salon takımı örneğinin yapılışını öğrenelim.

İğne Oyası Salon Takımı Nasıl Yapılır?

Yuvarlak motiflerle hazırlanmış salon takımından bohça kenarında, tepsi örtüsünden iğne oyaları keselere, havlu kenarlarına kadar yapabileceğimiz güzel bir motif. Motifin büyüklüğü istenildiği gibi ayarlanabilir. Tur sayısı artırılabilir veya azaltılabilir.

İğne Oyası Salon Takımı Yapılışı

Motif tamamlandığında yukarıdaki gibi görünecek. İstenilen büyüklükte motifler örüp son turda ekleyebilirsiniz. Yada motif yapmadan direk yuvarlak olarak tek parça halinde yapabilirsiniz. Son olarak hemen anlatıma geçiyoruz. İğne oyası salon takımı yapılışını öğreniyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler