Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Petek File Nasıl Yapılır?

İğne oyası örneklerinin en ağır modellerinden. İğne oyası file modelleri. File işi iğne oyalarını birçok yerde kullanıyoruz. İğne oyası havlu kenarı, iğne oyası namaz örtüsü, iğne oyası bohça kenarı, iğne oyası pike takımları, iğne oyası salon takımlarında çok kullanıyoruz. Bugün bohça kenarı olarak, iğne oyası runner modelleri olarak kullanacağınız bir çalışmadan bahsedeceğiz. İğne oyası petek file yapılışı. Videoda tüm detaylarıyla iğne oyası petek file nasıl yapılır izleyeceğiz. Daha sonra çalışmalarımızda kullanacağız. Modeli isterseniz örnekte olduğu gibi iğne oyası çiçek motifleri ve file işi  ile tamamlayabilirsiniz. Ya da tamamen file işi yapabilirsiniz. Arada boş petekler bırakabilirsiniz. Çok zarif çok ağır bir örnek.

İğne oyası file işleme tekniklerinde desen olarak aslında dantel modellerinde kullandığımız şemalardan da yararlanabiliriz. Oradaki şablonu file işini petekleri doldurarak uygulayabiliriz. İğne oyası file işi modelleri kendi başına ağır örneklerden oluşuyor. İsterseniz taşlar, inciler ve boncuklarla süsleme yapabilirsiniz. Uygun yerlere çok abartmadan uygulandığında eminim çok güzel olacaktır. İğne oyası havlu file dolgu yapımı, bohça, namaz örtüsü gibi takımlarla çeyizlerinize en güzel iğne oyası modellerini yapabilirsiniz. Şimdi iğne oyası petek file nasıl yapılır öğrenelim.

İğne Oyası Petek File Yapılışı

Bohça kenarına, kumaş kenarına uygulayarak birçok tasarımda kullanacağımız çok hoş çok zarif bir modelin yapılışını hazırladık. Adım adım videodan nasıl yapıldığını öğreneceğiz. İğne oyası petek file nasıl yapılır öğrenip sonrasında biraz hayal gücü ile çok güzel tasarımlar oluşturabiliriz. Mesela kumaş kenarına yapıp çok şık runnerler yapabiliriz. Tel kırma modelleriyle birleştirebiliriz. Eminim çok hoş olacaktır.

İğne Oyası Petek File Nasıl Yapılır?

Eğer hazırsanız hemen bu güzel modelin yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler