Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

İğne oyası havlu modellerinde, iğne oyası namaz örtüsü modellerinde kullanacağımız harika bir model yapılışı var sırada. İğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır ayrıntılarıyla videoda yer alıyor. Videodan takip ederek ister havlu üzerine ister namaz örtüsü üzerine yapabiliriz. Modeli küçük kayalar üzerine değil direk yazma üzerine yapabilir aralarda dağda ekleyebilirsiniz. Namaz örtülerinde o şekilde de çok güzel duracaktır. İğne oyalarında havlularda, namaz örtülerinde file işi de çok güzel duruyor. Ağır iğne oyası modellerinden. Eğer örnek fikri arıyorsanız iğne oyası file işi modellerini inceleyebilirsiniz. Havluların kenarlarında mekik oyaları da çok şık duruyor. Mekik oyası havlu kenarı yapılışı ağır, zarif, yepyeni, en güzel modellerden biri. Kolay iğne oyası havlu kenarı yapılışına eklemeler, çıkarmalar yaparak daha ağır hale getirebilirsiniz. Mesela uygun yerlere boncuk eklemesi yapabilirsiniz. Çeyizlik iğne oyası havlu kenarlarında pudra renkli yaptığımız oyanın tarifine geçiyoruz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Videolu Anlatım

Videolu anlatımlı  çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Havlu veya namaz örtülerinde kullanacağımız şık bir örnek. İğne oyasında sık kullandığımız tekniklerden oluşan modeli ilk defa iğne oyası yapan arkadaşlar birkaç model sonrası yapabilirler.

İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır? 1

Havlularda kullanacağımız örneğin yapılışını yani bittiğinde nasıl görüneceğine baktık. Şimdi ise iğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler