Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı

Yine yazmalarımızda veya uyguladığımız herhangi bir yerde çok güzel çok zarif duracak bir oya. İğne oyalarında minyatür çiçekler takı yapımında veya yazmalarda muhteşem duruyor. El yapımı broş modellerinde kullanabiliriz. Küpeler, fular süslemeleri, tespih süslemeleri çok güzel durur. İğne oyası minyatür gül yapımı çok amaçlı motiflerden. İğne oyası motif yapımına geçmeden önce daha önce bahsettiğimiz örneklerde değinelim. İğne oyası yazma modellerinde kullandığımız örnekler arısında 3 boyutlu iğne oyaları da yer alıyor. Mesela 3D iğne oyası karanfil yapımı çok beğeneceğiniz örneklerden. İğne oyası papatya yapımı kolay model yine yazmalara renk katacak harika örneklerden.

İğne Oyası Minyatür Gül Nasıl Yapılır?

Çok şık, çok zarif minyatür gül yapılışı hazırladık. İğne oyası minyatür gül yapımını çok amaçlı olarak uygulayabilirsiniz. Çeşitli süsmelerde kullanabilirsiniz. Havlu süslemelerinde, iğne oyası takı yapımında, örgü modellerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Yazmalara oya olarak da yapabilirsiniz. Sizin ellerinizden çıkan oyalar eminim çok güzel olacaktır.

Oyanın yapılışında 50 numara polyester iplik kullanıyoruz. Renkler tamamen sizin tercihiniz. Yazmalarınıza uygun renkler seçebilirsiniz. Minyatür gülün farklı gülü yaparken yaprağında yapılması. Gül ve yaprak birlikte yapılarak ilerliyor.  Ayrıntılı anlatımıyla modeli videodan izleyeceğiz. Minyatür gülün yapım aşamasına kirpik yaparak başlıyoruz. Daha sonra zürafa ile devam ediyoruz. Zürafaların üzerine sık iğne uyguluyoruz. Sık iğneleri yaparken yaprakları da dolduruyoruz. Tüm detaylara videodan ulaşabilirsiniz. Şimdi iğne oyası minyatür gül yapımı bittiğinde nasıl görünüyor bir göz atalım.

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı 4

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı 3

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı 1

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı

İğne Oyası Minyatür Gül Yapımı 5

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler