Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kibrit Çöpü ile İğne Oyası

Kulak çöpü ile pipetle, çatal iğne ile oyalar yaptık. Şimdi de kibrit çöpü ile iğne oyası tarifi var. Çiçekli yazmalara çok yakışacak bir model. Yine her zamanki gibi nasıl yapıldığına videodan ulaşacağız. Geçtiğimiz günlerde çiçekli pipetle yapılan iğne oyası paylaşmıştık. O modelde çok güzel. Çiçeğin motifini yapıyoruz. Daha sonra istediğimiz kumaşa ekliyoruz. Çiçekleri iğne oyası takı ve süslemelerde de kullanabilirsiniz. İğne oyası modellerinde yapraklarla, dağlarla kullanabilirsiniz. Güzel bir çiçek. Dağ yapıp üzerine, köşelerine çiçeği monte edebilirsiniz. Modelde olduğu gibi minik minik dağlar yapıp üzerine ekleyebilirsiniz. İğne oyaları ne şekilde yapılırsa yapılsın çok güzel oluyor. Ve severek kullanıyoruz.

İğne Oyası Yapımı

Kibrit çöpü ile iğne oyası zarif bir örnek. Detaylı anlatımı videoda yer alıyor. Çiçeğin nasıl yapıldığını videodan kavrayıp daha sonra istediğimiz teknikle kullanarak yapabilirsiniz. Sinek kanadı yapıp yanına bu güzel çiçekten yapabiliriz. Veya iğne oyası fular yaptığımızda, tespih yaptığımızda süslemek için kullanabiliriz. Küpeler yapabiliriz mesela. Kibrit çöpü ile iğne oyası çiçeği yuvarlak bir dağ yapıp ortasına koyabilirsiniz mesela. Yine yuvarlak fular aparatlarında da kullanabilirsiniz. Aklıma gelen örnekler şimdilik bu kadar. Sizde aklınıza gelen fikirleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kibrit Çöpü ile İğne Oyası

Model için yazmaya, iğneye, yazma için seçtiğimiz iplere ihtiyacımız olacak. Tabi birde kibrite. Eğer evde kibrit yoksa kulak çöpü, kürdan da kullanabilirsiniz. Şimdi oyanın nasıl yapılığını inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler