Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gülen Yüz Battaniye Yapılışı

Yuvarlak motif örüyoruz daha sonra köşe ekleyerek kareye çeviriyoruz. Gülen yüz battaniye yapılışı çok sevimli bir battaniye. Daha önce gülen yüz lif yapımı hazırlamıştık. Çok şık bir model. Battaniye ile takım olarak örebilirsiniz. Bebek battaniyesi tığ ile ördüğümüz kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda gülen yüz battaniye yapılışını rahatlıkla örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz çok güzel bir battaniye. Yeni gülen yüz battaniyenin yapılışına geçmeden önce 1 – 2 modele değinelim. Daha sonra ayrıntılı bir şekilde yeni modelimizin yapılışına değinelim. Tığ ile örtüğümüz motifli örgülerden tığ işi afgan motif örgü modeli çok güzel bir örnek. Parça iplerle de örülebilecek bir örnek. Bebek battaniyesi örgü yapılışı küçük motiflerle yaptığımız bir battaniye. Şimdi sıra geldi gülen yüz battaniye yapılışına. Hadi başlıyoruz anlatıma.

Gülen Yüz Battaniye Nasıl Örülür?

Sarı ip, siyah ip, kenarı için ise seçtiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. 96,5 cm x 96,5 cm ebatlarında örülmüş bir battaniye. Yuvarlak kısmın tur sayılarını azaltarak battaniyenin boyutlarını küçültebilirsiniz. Uyuyan yüz, gülen yüz, kalpli gözler ile tasarlayarak örebilirsiniz. İstediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Kullanacağınız iplere uygun tığlar seçebilirsiniz. Gülen yüz battaniye yapılışı anlatımına geçiyorum.

Sihirli halka ile başlıyoruz battaniyeye. 3 zincir çekerek başlıyoruz. 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 trabzan batarak 24 trabzan yapıyoruz. Daha sonra artırmalara başlıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır olarak 18 ör 1 artır olarak devam ediyoruz. 252 trabzan yapıyoruz. Bu kısma kadar sarı iple örüyoruz. Şimdi renk değiştirip kenar kısmına geçiyoruz. 4 köşe yapıyoruz. Aralara eşit şekilde trabzan yapıyoruz. 12 tur yaptığımız köşelerde artırma yaparak ilerliyoruz. Daha sonra kenar oyası yapıp bitiriyoruz.

Şimdi battaniyemizin son halini yakından inceleyelim.

Gülen Yüz Battaniye Yapılışı 1

Gülen Yüz Battaniye Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-happy-face-toddler-blanket/RHC0502-015216M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler