Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı

Motifli bebek battaniyesi yapımı elde olan atıl duran iplerden kurtulmanın en güzel yöntemlerinden biri. Artık ipleri değerlendirmek isteyenler renk renk motiflerle bebek battaniyesi örebilirler. Bebek battaniye modellerinde sizlere en güzel örnekleri anlatımları ile birlikte hazırlıyoruz. Yine en güzel modellerden bir tanesini daha hem şemalı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Çok güzel bir model. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri, örgü kırlent modelleri olarak da örebilirsiniz. Çiçek motifli battaniye yapımı yatak örtüsü, battaniye olarak kullanacağınız çok güzel örneklerden. Renk renk çiçeklerle örülmüş battaniyeler örebilir evinizde kullanabilirsiniz. Yeni modeller arasında ise makrome battaniye yapılışı var. Çok severek öreceğiniz tığ işi battaniye modellerinden. Burada bahsettiğimiz sadece 2 model. Motifli bebek battaniyesi örneği gibi şiş ile veya tığ ile örülmüş çok fazla örneğimiz var. Hepsine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi kır çiçekleri gibi renklerle örülmüş motifli bebek battaniyesi yapımı anlatımına geçelim.

Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

127 x 147, 5 cm ölçülerinde bir battaniye. Motifleri birleştirerek istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Motifi şemalı ve videolu olarak hazırladık. Motifli bebek battaniyesi modelleri torunlarımız, bebeklerimiz olacağı zaman hemen ipleri alıp ilk ördüğümüz örülerden. Bebek patikleri, bebek yelekleri, bebek hırkaları diğer ördüğümüz hırkalardan. Bebeklerimize en güzel örgüleri örüyoruz. Bebek battaniyesi ile başladığımız serüven için güzel bir örnek anlatımı ile başlıyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı

Motifimiz kolay bildiğimiz şekilde başlıyor. 6 zincir çekerek başlıyoruz. İsterseniz sihirli halka ile başlayabilirsiniz. Şemada yine renk düzeni, motif ekleme düzeni verilmekte. Şimdi battaniyemizin duruşunu inceleyelim.

Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Motifli Bebek Battaniyesi Yapımı 2

Şimdi detayları ile videodan motifimizin nasıl yapıldığını görelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-springtime-floral-crochet-afghan/RHK0502-028694M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler