Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Yelekler

El örgüsü yelekler modellerinde kullanabilirsiniz. Kolay ve çok güzel bir örnek. Adım adım fotoğraflarla nasıl öreceğinizden bahsedeceğiz. Sizde örgülerinizde rahatlıkla kullanabileceksiniz. Yelek modellerinde, lif modellerinde, etol şal modellerinde kullanabileceğiniz zarif tığ işi örnek. Örgü yelek modelleri anlatımlı örnek çeyizleriniz içinde yapabileceğiniz bir örnek. Tek renk veya renk renk örmeye uygun. Kalan iplerinizi değerlendirmek için lif modelleri örebilirsiniz. Örgü ve dantel modellerinde bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Biz birkaç örnek saydık. Şimdi anlatımına geçelim.

El Örgüsü Yelek Modelleri ve Yapılışı

Akrilik, yünlü, angora iplerle örebilirsiniz. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hemde fotoğraflarla anlatımını hazırladık. Her ikisini de takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Fıstıklı modeller yelek örnekleri ve şal örneklerinde çok kullanılıyor. Hatta bu modelin üzerine inciler,taşlar dikebilirsiniz. 2 turun tekrarından oluşuyor örnek. Şimdi şemalarını görelim.

El Örgüsü Yelekler 15

El Örgüsü Yelekler 16

Şemada daireler zincir, artılar sık iğne. Diğer kısımlar ise aynı yere batarak yaptığımız fıstıkları temsil ediyor. Modelin yapılışı oldukça kolay. İstediğiniz modele göre, bedene göre zincir çekiyorsunuz. Daha sonra zincirlerin üzerine sık iğne ve 1 zincir yapıyorsunuz. Sonraki turda ise fıstıkları yapmaya başlıyorsunuz. İşte adım adım örneğin yapılış fotoğrafları.

Yelek ve şallarda çok güzel duracak bir örnek. Sizlerde dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Simli iplerle çok güzel duracak bir örnek. Anlatım bizden istediğiniz örgüde ,istediğiniz iple örmek, kullanmak sizden.

El Örgüsü Yelekler 14

Kaynak : https://ellej.org/en/wings/

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler