Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu İğne Oyası Namaz Örtüsü Yapılışı

İğne oyasından namaz örtüsü yapılışı hazırladık. İğne oyası modellerini 2-3 tane de olsa namaz örtüsü yapıyoruz. Bu yüzden ağır iğne oyalarını seçiyoruz. Enli ve gösterişli iğne oyalarını kullanarak iğne oyası namaz örtüsü modellerini yapıyoruz. İğne oyası dağlarla birlikte yaptığımız yeni modellerden. Namaz örtüsü veya iğne oyası havlu kenarları olarak kullanılabilecek bir örnek. Şimdi boncuklu iğne oyası namaz örtüsü yapılışına geçmeden önce daha önce yaptığımız yine boncuk kullandığımız namaz örtülerinden bahsedelim.

Bu paragrafta daha önce yaptığımız boncuklu iğne oyalarından bahsedeceğiz. Bu oyaları namaz örtülerinde veya havlu kenarlarında kullanacağız. İğne oyası namaz örtüsü kenarı yapılışı çok zarif bir örnek. İğne oyası namaz başörtüsü modelleri anlatımlı örnek düğümler, pırpırlar gibi teknikleri kullanarak yaptığımız oyalardan. Şifon namaz örtüsü iğne oyası iğne oyası namaz örtüsü yaparken ara örnek olarak da kullanabilirsiniz. O şekilde de çok güzel oluyor. Ara kısma ve uç kısma bu modeli eklediğinizde ağır iğne oyaları ortaya çıkıyor.

Boncuklu İğne Oyası Namaz Örtüsü Nasıl Yapılır?

Krep kumaşlar veya şifon kumaşlara çok güzel, zarif iğne oyaları yaparak namaz örtüsüne çeviriyoruz. Kimi namaz örtülerinin üzerine nakışlar, tel kırmalar yapıyoruz. Çok çok daha güzel zarif ağır modellere çeviriyoruz. Zaten çeyizler için yapıldığından en fazla 3 tane falan oluyor. Bu yüzden de ağır modelleri yapmaktan çekinmiyoruz.

Boncuklu İğne Oyası Namaz Örtüsü Yapılışı

Dağları neredeyse tüm namaz örtülerinde, havlularda kullanıyoruz. Burada ara örneği değiştirerek çeşit çeşit modeller tasarlayabiliriz. Son olarak anlatıma geçelim ve boncuklu iğne oyası namaz örtüsü yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler