Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu İğne Oyası Namaz Örtüleri

İğne oyası modellerinde namaz örtülerinde kullanacağınız boncuklu ağır bir örnek. Boncuklu iğne oyası namaz örtülerini şifon veya krep kumaşlar üzerine yapabilirsiniz. Modeli iğne oyası havlu kenarı örneklerinde de yapabilirsiniz. Veya boncuksuz olarak çalışabilirsiniz. İğne oyası namaz örtüsü modellerinde ağır örnekleri tercih ediyoruz. Namaz başörtüsü iğne oyası örnekleri için beyaz ve siyah renklerle çalışılıyor genelde. Ama her renkle çalışıldığında namaz örtüleri güzel oluyor. Mor renkle çalışmıştım ben daha önce. İp rengi olarak da mor ve gümüş renk kullanmıştık. Örnekte boncuk vardı ama biz tercih etmemiştik. Boncuklu güzel ve ağır örneklere Elazığ iğne oyalarını da sayabiliriz. O zarif modeli boncuksuz olarak yaptığınızda da güzel duruyor. Havlu kenarı olarak ve namaz örtüsü olarak takım yapmıştım. Havluya ise aynı renklerde kanaviçe işlemiştim. İlk yaptığım modellerdendi. Şimdi boncuklu iğne oyası namaz örtülerini boncuklu veya boncuksuz, havlu veya namaz örtüsü olarak yapabilirsiniz. Hemen tarifine geçiyoruz.

İğne Oyaları Boncuklu Namaz Başörtüleri

Boncuklu iğne oyası namaz örtüleri olarak hazırlamış olunan modeli havlu kenarlarında veya iğne oyası pike modellerinde de kullanabilirsiniz. Dağlı ve çiçekli güzel bir örnek. Boncuklu namaz oyaları çeyizler için tercih edeceğiniz oya türlerinden.

Boncuklu İğne Oyası Namaz Örtüleri

Oya bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel ve gösterişli. Modelin nasıl yapıldığını ise hemen altta bulabilirsiniz. Havlu veya namaz örtülerinizde kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler