Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elazığ İğne Oyaları

İğne oyası modellerinden boncuklu çok zarif bir örnek yapılışı daha. Bu modeli düz olarak boncuksuz daha önce yapmıştık. İğne oyaları modeline boncukta çok yakışmış. İğne oyası namaz örtülerinde kullanabilirsiniz. Boncuklu iğne oyaları namaz örtülerinde ve havlu kenarlarında çok tercih ediliyor. Tabi iğne oyası yazma modellerini de unutmayalım. Çeşit çeşit boncuklar yazmalarda da kullanılıyor. İğne oyalarından boncuklu örneklerden Siirt boncuklu iğne oyaları da çok beğeneceğiniz modellerden. Beyaz leçek iğne oyaları da çok zarif çok şık modeller arasında. Boncuklu, boncuksuz olarak yapabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri birleştirerek yeni modeller tasarlayabilirsiniz. Elazığ iğne oyaları tarifine geçelim ve havlu veya yazmalarımızda kullanalım.

Elazığ İğne Oyaları Boncuklu

Boncuklarla yapılmış ağır bir örnek. Modelleri incelediğimde Elazığ iğne oyaları genelde boncuklarla yapılıyor. Eğer siz namaz örtülerinde boncukları sevmiyorsanız kullanmayabilirsiniz. Yada sayıları azaltabilirsiniz. Mesela son turda eklemek gibi. Elazığ iğne oyasında beğendiğiniz bir modelde boncuklar fazla geldiyse azaltmak istiyorsanız en çok nereye yakışır, nerde olsa güzel olur diye düşünüp karar verdiğinizde diğer kısımlardaki boncukları çıkartabilirsiniz. Elazığ iğne oyaları örneklerinde birazdan yapılışını paylaşacağımız modeli her renk ile çalışabilirsiniz. Beyaz namaz örtüsü iğne oyası olarak da harika olur.

Elazığ İğne Oyaları 1

Elazığ İğne Oyaları 2

Model çok güzel duruyor değil mi. Elazığ iğne oyalarından bu modelin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz hemen alttaki videoya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler