Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Yüz Örtüsü İğne Oyası Örneği

İğne oyası modellerinden yeni doğan bebeklerin yüzüne örtülen yazmaların kenarına yapacağımız bir oya tarifi hazırladık. Örnek çok güzel diğer renkli yazmalarınızda da kenar oyası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Bebek yüz örtüsü iğne oyası örneği farklı renklerle tek renk iğne oyası modelleri, desenli yazmalara iğne oyası örnekleri olarak da yapılabilir. Oldukça hoş bir örnek. İğne oyalarında yüz örtüsü bebek yazma modelleri yapılırken sarı renk tercih ediliyor. Nedeni ise yeni doğan bebekler ilk haftalarda sarılık olduğu için sarı yazma örtüldüğünde sarılık olmayacağı anlamına geliyor. Hoş kızıma sarı iğne oyası yazma modeli örtmeme rağmen yine de sarılık olmuştu. Biraz batıl inanç gibi. Eskilerden gelen gelenek göreneklerimizden. Yine de birçoğumuz tarafından uyarlanıyor. Sarılığı engellemese de güzel bir uygulama. Yeni doğan bebekler aç kaldıkları için yeterli beslenemedikleri için sarılık oluyorlar. O yüzden yazma pek işe yaramıyor. Daha çok sütü gelmeyen anneler tek kullanımlık mamalarla açlığı önleyip sarılık oluşmamasını sağlayabilirler. Tabi bu konuda bize en iyi yardımı en iyi bilgiyi doktorlarımız verecektir.

Bebek mendili iğne oyası yapılışı için çıtı pıtı iğne oyalarından, zarif iğne oyalarından seçimler yapabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız örnekte olduğu gibi ara ara motifler ekleyebilirsiniz. İğne oyası yazma modellerinde farklı renklere uyarlanmış birçok örnekle bebek yüz örüsü iğne oyası örneği yapabilirsiniz. İğne oyası çeyizlik örnekleri de bebek mendili olarak tasarlayabilirsiniz.

İğne Oyasından Bebek Yüz Örtüsü

Yüz örtüsü bebek yazma modellerinden güzel bir model videosu var. Aralarda çıtı pıtı sıralı iğne oyalarından bir örnek, köşelerde ise iğne oyası çiçek motiflerinden oluşan çok zarif bir model.

Bebek Yüz Örtüsü İğne Oyası Örneği 1

Bebek Yüz Örtüsü İğne Oyası Örneği

Bebekler için hazırlanan iğne oyası örneği çok güzel duruyor değil mi. Hadi birlikte nasıl yapıldığını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler