Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayşenin İğne Oyası Modeli Yapılışı

Ayşenin iğne oyası modeli yapılışı ile devam ediyoruz. Çok zarif bir oya. Çiçekli modelleri sevenler için harika bir tasarım. Örgü modellerine ara verip iğne oyası modelleri ile devam ediyoruz. Yazlık örgü modellerine ağırlık vermiştik. Ama iğne oyalarını unutmuyor onunla devam ediyoruz. Ağır örneklerden. İğne oyası yazma ve iğne oyası havlu kenarlarına yapabilirsiniz. Yazmalarınıza çok renkli olmayacak şekilde yapabilirsiniz. Yani yazmanın içinde bulunan tüm renkleri oyaya yansıtmayın. Ana renklerden  2 tane seçseniz yeterli olacaktır. Her rengi eklediğinizde çok karışık duracak ve zahmetle yaptığınız oya güzel görünmeyecektir. Yazmalar için zarif oyalar seçebilirsiniz. Çok büyük oyalar da güzel durmuyor bence yazmalarda. İğne oyası beş yapraklı çiçek yapımı çok güzel bir model mesela. Zarif bir örnek. İğne oyası maydanoz dağ yapımı ise havlularda ve iğne oyası namaz örtülerinde çok güzel duracak bir örnek. Yazmalar içinse boyutlarını küçülterek yapabilirsiniz.

Ayşenin Çiçek Motifli İğne Oyası

3 yapraktan oluşan çiçeğimizi yazmalarımız için kullanıyoruz. Havlular içinde kullanılacak bir örnek. Ayşe’nin iğne oyası modeli yapılışı çok zarif. Detaylı bir şekilde videoda nasıl yapıldığı anlatılmakta. Bu modeli daha önce ayrı motif olarak yapıp yazmanın veya havlunun üzerine ekliyorduk. Şimdi ise direk yazmanın üzerine yapıyoruz. Ekleme derdinden kurtuluyoruz.

Ayşenin İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çok güzel değil mi oyamız. Sizde bu oyayı yapmak isterseniz tek yapmanız gereken aşağıdaki videoyu izlemek. Aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Yorum kısmından bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler