Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğümlü İğne Oyaları

İğne oyası düğüm yapımından çok güzel, zarif bir oya. İğne oyalarında düğümlü modeller çok güzel duruyor. Zürafanın sıkı hali, yani tepe, dağ oluşturmadan yaptığımız hali düğümler. Düğümlü iğne oyalarından yazma kenarlarına yapabileceğiniz çok güzel bir model hazırladık. İğne oyasından küçük bir çilek yapıyoruz. Daha sonra üzerine düğümlerle çiçeğe dönüştürüyoruz. Çiçek yapraklarını andıran güzel bir örnek. İğne oya tariflerinde çiçekleri çok kullanıyoruz. Çiçekli iğne oyaları örnekleri havlularda, yazmalarda, namaz örtülerinde çok kullandığımız örneklerden. Çiçekli iğne oyalarından bizde sık sık bahsediyoruz. Yeni modeller arayanlara, iğne oyasını yeni öğrenenlere videolu anlatımlar hazırlıyoruz. Yakında sizler için zürafa yapımından, dağ yapımına kadar bildiğim teknikleri videolu olarak hazırlayacağım. Kursta öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. O teknikleri bildikten sonra her modeli, her örneği yapabilirsiniz. Şimdi düğümlü iğne oyalarından oluşan örneğimizin yapılışına geçelim.

Düğüm Oyası Yapımı

Sadece düğümden değil birkaç modelin birleşiminden oluşan bir örnek. İğne oyası yazma modellerinde kullanabileceğiniz bir örnek. Dilerseniz küçük mutfak havlularında da kullanabilirsiniz. Ayşe Hanıma bu model anlatımı için çok teşekkür ediyoruz. Güzel anlatımları ile bizleri iğne oyası örneklerinde aydınlatıyor. Yapılışını aktarıyor. Videoda modeli çıkartırken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Düğümlü İğne Oyaları

Düğümlü İğne Oyaları 2

Yazmanın içinde bulunan renklerle yapacağınız çok şık bir oya. Tek renk yazmalara ise birbiri ile uyumlu renkler kullanabilirsiniz. Model bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel değil mi. Şimdi nasıl yapıldığını merak edenler için hemen videoyu hazırlıyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler