Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgülerden örülmüş örgü askılı bluz yapımı hazırladık. Çok hoş bir bluz. Pamuklu ve keten iplerle örülmüş modası hiç geçmeyecek bluzlardan. Askılı örgü bluz nasıl yapılır şemalarla hazırladık. Örgü askılı bluz yapımı 2 farklı tığ işi örnekle örülen bluz için sarı renk seçilmiş. Yazlık örgülerden askılı yelek yapılışı mutlaka örmeniz gereken örneklerden. Yelek olarak tatillerde pareo olarak kullandığımız modellerden. Motif motif örgülerden. Sevdiğiniz motiflerle yelekler, askılı bluzlar örebiliriz. Askılı bluzlardan hanım dilendi bey beğendi yazlık bluz yapılışı şahane modellerden. Daha çok merserize örgü askılı bluz modelleri anlatımlarımız var. Önceki yazılardan ulaşarak beğendiklerinizi örebilirsiniz. Pamuklu, merserize ipler, keten iplerle yazlık örgüleri örebilirsiniz. Yeni modellere de bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Askılı Örgü Bluz Modeli Yapılışı

Klasik tığ işi örneklerle en güzel örgüleri örebiliriz. Askılı örgü bluz nasıl yapılır  şemalarla hazırladık. Askılı örgü bluz modeli şemalı modelde bulunan örnekleri farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri, etol şal modellerinde de kullanabiliriz. 34 bedenden 52 bedene kadar cm olarak ölçüleri şemada bulabilirsiniz. Yine en ayrıntılı yapılışına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. 3,5 mm tığla örülmüş örneğe 3,5 mm tığla uyumlu ipler kullanabilirsiniz.

Şimdi bluzda kullanacağımız örneklerin şemasına bakalım.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır? 4

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır? 3

Bluzun üst kısmını yukarıdaki aşağıdaki gibi örüyoruz.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır? 2

Arka ve ön kısım için aşağıdaki şemayı kullanacağız. Örnekleri istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır? 1

Kollarda kullanılan bantlar için dikdörtgen bir parça kullanıyoruz.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır? 5

Evet sıra geldi bluzumuzun son halini görmeye. Askılı örgü bluz nasıl yapılır şemalarıyla inceledik. Bittiğinde nasıl durduğuna bakacağız.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-gratuit-le-top-epaules-ajourees-2075595

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler