Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Afrikalı Kız Halı Yapılışı

Çok güzel bir modelin yapılışını daha hazırladık. Afrikalı kız halı yapılışı. Ev dekorasyonunuza çok yakışacak. Çocuk odası halısı olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odaları için örebileceğiniz farklı örgü paspas modellerimiz de var. Mesela penye ipten ayıcık paspas yapılışı çok örülen bir model. Penye ip yıldız paspas yapılışı ise benim çok beğendiğim modeller arasında. Tığ işi örgü paspas modellerini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Bende banyom için bir tane örmek istiyorum. Bakalım ne zamana kısmet olur elime ipi alabilirim. Afrikalı kız halı yapılışının detaylarına geçiyoruz. Hazırlayın ipleri, tığları.

Afrikalı Kız Halı Nasıl Örülür?

Küçük prenses odasının iç tasarımı için örülmüş harika bir paspas. Model Dion Maria Oliveria Santana tarafından tasarlanmış. Ve bizlerle örerken, modeli tasarlarken kalıplarını paylaşmış. Halının bitmiş boyutları 64 cm çapında. Afrikalı kızın saçlarını örerken çim örgü tekniği kullanacağız. Sakallı ipler de kullanabilirsiniz.

Halıyı örmek için modelde 4 mm tığ kullanılmış. Ve çeşitli renklerde pamuklu iplik kullanılmış. 200 gr beyaz, 200 gr siyah ve saçlar için siyah 400 gr sakallı iplik. Gözler için mavi iplik, elbise için sarı, çiçek için kırmızı iplere ihtiyacımız olacak. Küpeler için ise metal halkalara.

Paspas için aşağıdaki şema istediğimiz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yapılarak örülecek.

Afrikalı Kız Halı Yapılışı

Afrikalı kız için aşağıdaki şemayı öreceğiz. Örüp paspas üzerine aplike yaparak dikeceğiz. Veya başta örgüde biraz ileri seviyede iseniz ve zorlamazsanız iki şemayı birleştirerek örebilirsiniz.

Afrikalı Kız Halı Yapılışı 1

Ve diğer şemalarımız.

Afrikalı Kız Halı Yapılışı 2

Afrikalı Kız Halı Yapılışı 3

Ve Afrikalı kız  halı yapılışı bitti. Harika oldu.

Afrikalı Kız Halı Yapılışı 4

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/kruglyiy-kovrik-afrikanka-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler