Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp İle Paspas

Penye ip ile paspas yapımından mozaik görüntüsü veren çok güzel bir paspas. Örgü paspas modellerini, kendi elleri ile ördüğü paspas modellerini sevenler için harika bir model. Harika bir tasarım. Daha önce ördüğünüz penye ip paspas modellerinden kalan iplerinizi, artık ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir paspas örneği. Tek renk olarak da örebilirsiniz, modelde olduğu gibi renk renkte. Tığ işi tekniklerden bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Sık iğne, trabzan gibi tekniklerden. Biraz tığ işi biliyorsanız modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Örgü çiçek modellerinden de güzel bir örnek var modelde. Örgü paspas yapımı örneklerinden farklı modelleri örmek isterseniz çocuklarınızın odası için penye ipten ayıcık paspas yapılışı var. Çizgili örgü halı yapılışı da çok güzel bir model. Daha fazlası için bizi takip etmeye davam edin. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Penye İpten Paspas Açıklamalı

Çok güzel bir örnek. Yarım dairelerin birleşiminden oluşan kare örgü paspas. Penye ip ile paspas yapımı için renkli penye ipler ve ipinizin kalınlık durumuna göre 10-12 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Paspasın ölçüleri 160 x 160 cm ölçülerinde. Sarı, yeşil, mavi, kırmızı tonlarında çok şık bir paspas. Hemen penye ip ile paspas yapımının şemasını görelim.

Örgü çiçek şeması ve yarım dairenin şemasını bulabilirsiniz.

Penye İp İle Paspas 6

Penye İp İle Paspas 5

Paspasın şemalarını gördük. Şimdi bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. İşte mozaik desenleri andıran paspas.

Penye İp İle Paspas 2

Penye İp İle Paspas 3

Penye İp İle Paspas 1

Penye İp İle Paspas

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/01/tapete-em-semicirculos-de-trapilho.html?fbclid=IwAR1m9yhe7d7P6P96P6O1B77kceToWDr3n6P1ImePVXC1Rbzq1XBqeZU1G34

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler