Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Patik Yapılışı

Patik modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğimiz bir patik tarifi var. Zikzak patik yapılışı. Her renkle her ayak numarası için örülmeye değer bir patik. Şiş örgü patik modellerinden yeni örnekler arıyorsanız bu modeli kaçırmayın derim. İki şişle patik modeli zikzak örgü modelleriyle başlıyor. Bu teknikle bebek battaniyesi çok örmüştük. Haraşo örgü modeli ile patiği örüyoruz. İki şişle patik yapılışında farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Renkli olarak kalan iplerle çizgili olarak örebilirsiniz. Özellikle çocuklar için örmek istediğinizde renkleri kullanmaktan çekinmeyin. 2 şişle dikişsiz patik yapılışı paylaşmıştık daha önce. Dilerseniz o modeli de inceleyebilirsiniz. Çeyizlik patik modelleri olarak örebileceğiniz harika örneklerden. Örgü patik modelleri sadece bu modellerle sınırlı değil. Daha fazlası için önceki içerikleri incelemeniz yeterli. Şimdi çok beğeneceğimiz örmesi keyifli zikzak patik yapılışını inceleyelim.

Zikzak Patik Nasıl Örülür?

Patik ipi ve 3 mm şişle örüyoruz. Tığ gerekli olacak birde ihtiyaç olarak. Sonra patiğe şişe 47 ilmek atarak başlıyoruz. Ayak ölçünüze göre ilmekleri ayarlayarak patiği örebilirsiniz. 4 ilmek artırarak veya azaltarak ayal ölçüsünü belirliyoruz. Kesmelerle ve artırmalarla devam eden bir patik. İlmek sayıları kullanacağınız iplerin kalınlık ve inceliğine göre değişebilir. Bunu dikkate almayı unutmayalım.

Zikzak Patik Yapılışı

Patiğin başlangıç kısmı bu şekilde ilerliyor. Bu modelle battaniye de örebilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Bugün zikzak örgüden patik yapacağız. Patik ölçüleri 37 – 38 numara ayak için uyumlu. Sadece ön kısmında küçük bir dikiş var. Bittiğinde ise zikzak örgü olduğu hiç belli değil. Bakalım nasıl duruyormuş.

Zikzak Patik Yapılışı 1

Zikzak Patik Yapılışı 2

Zikzak Patik Yapılışı 3

Zikzak Patik Yapılışı 4

Zikzak Patik Yapılışı 5

Model üzerinde ponpon, püskül, örgü aplike modelleri eklemesi yapabiliriz. Şimdi örneği videolu izleme zamanı.

https://youtu.be/_1uwI3E0h3o

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler