Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Fırfırlı Lif

Örgü bulaşık bezleri olarak örebilirsiniz. Bence lif modellerinde de çok güzel durur. O yüzden başlığımız lif modelleri. Örmesi kolay. Hem kese hem lif gibi. Kullanışlı bir model. Yuvarlak fırfırlı lifi aynı teknikle örüp kare, dikdörtgen olarak da yapabilirsiniz. Paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Sizlere önceki yazılarımızda kaftan lif yapımı videosu bir model paylaşmıştık. Kenarında farklı fırfır modeli kullandığımız bir örnek. Değişik lif modellerini seviyorsanız bu örneği de kullanabilirsiniz. Yeni çıkan lif modellerine, anlatımlarına bir tık uzaksınız. Yuvarlak, kare, uzun, ne ararsanız var. Yıldız lifler, pıtırcık lif modeli yapılışı gibi birçok örnek var. Her çeyizde olması gereken modeller. Birazdan anlatımını paylaşacağımız tığ işi yuvarlak fırfırlı lifi kare kare örüp üzerine yine aynı teknikle fırfırlarını yapıp bebek battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. İster bulaşık bezi isterseniz de lif örnekleri olarak kullanacağımız modelin yapılışına geçelim.

Fırfırlı Lif Modelleri Anlatımlı

Artık ipleri değerlendirmek içinde iyi bir proje. Önce dış kısmını örüyoruz. Daha sonra fırfırları yapıyoruz. Fırfırların yapılışını hem fotoğraflarla göreceğiz hemde videolu olarak. Daha büyük örerek kırlent modellerinde bile kullanabilirsiniz.

Yuvarlak fırfırlı lif yapılışına sihirli halka ile başlıyoruz. İçine önce 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her sık iğneye aralarda 1 zincir çekerek 2 tarbzan yapıyoruz. Yani 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan. Bir sonraki turda ise yuvaların içine yine aralarda 1 zincir çekerek 1 trabzan bir sonrakine aynı yere 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan olarak batıyoruz. Bu şekilde artırmalara devam ederek 2 ör 1 artır, 3 ör bir artır şeklinde 7 olana kadar devam ediyoruz. Büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En son turda yuvaların içine 1 sık iğne, 5 trabzan, 1 sık iğne yapalım.

Yuvarlak Fırfırlı Lif 1

Şimdi de fotoğraflarda ve videoda olduğu gibi fırfırlı kısımları yapıyoruz.

Çok güzel ve kullanışlı. Sizce de öyle değil mi.

Yuvarlak Fırfırlı Lif 11

Yuvarlak Fırfırlı Lif 12

Yuvarlak Fırfırlı Lif 13

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/wiggle-it-crochet-trivet-dishcloth-set/

Benzer İçerikler
One thought on “Yuvarlak Fırfırlı Lif”
  1. Faby monthy dedi ki:

    Muy lindo trabajo,me gustó mucho .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler