Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı

Şiş örgü modelleri ile çok güzel bebek yeleği modeli yapılışı hazırladık. Yandan düğmeli bebek yeleği yapımıiki renkli bebek yeleği modelleri anlatımlı olarak da örebilirsiniz. Saç örgülü kısımlarda farklı renk kullanabilirsiniz. Önlerde ayrı arkada ayrı renk kullanabilirsiniz. Önleri 4 parça gibi düşünüp farklı renk uygulamaları yapabilir kırkyama örgü modelleri gibi örgü bebek yelek modelleri yapabilirsiniz. Bebek yeleklerini birçok farklı şekilde örebilirsiniz. Bebek yelekleri çok güzel bir örnek. Erkek bebek yelek anlatımlı , kızlar için yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Yeni model yelek örnekleri çok beğeneceğiniz modellerden. Keyifle öreceğiniz örgülerden. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Yandan düğmeli bebek yeleği yapımı çok güzel ve kolay bir model. Hemen yapılışına geçiyoruz.

İki Şişle Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

İki şişle bebek yeleği modeli örüyoruz. Kolay ve gösterişli. Kız ve erkek bebekler için örebilirsiniz. Şemalı anlatımlı tarifi hazırladık. Şemanın üzerinde yeleğin ölçüleri mevcut. Bebeğiniz için uyumlu ise aynı ölçülerde başlayabilirsiniz. Yada ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Daha önce ilmek hesabı ile paylaşımlar yapmıştık.

Yelek düz örgü, ters örgü, burgudan oluşuyor. Burgudan sonra ve kol altında kesmeler yaparak yeleğe şekil veriyoruz. 2 ilmeği birlikte örerek kesme işlemini yapabilirsiniz.

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 3

 

Yeleğin arka ve ön kısımları şemaları yukarıdaki gibi. Önleri aynı şekilde birbirinin simetrisi olacak şekilde örüyoruz. Bittiğinde çok güzel duruyor. Şimdi örnek için hangi şemayı kullanacağız ona bakalım.

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 5

Evet şimdi şişe ilmek nasıl atarız, düz ve ters örgüyü nasıl öreriz, 3 lü saç örgüsünü nasıl yaparız onu videolu izleyelim.

Sıra geldi yeleğin bittiğinde nasıl durduğunu incelemeye. İşte son hali ile yandan düğmeli bebek yeleği yapımı.

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 4

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 8

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 7

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 1

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 6

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8651

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler