Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı

Bebek örgü modellerinden çok şık bir yelek. Bebek yeleklerini tığ işi ile örüyoruz bugün. Tarifini de ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Yelek örgü modelleri için videoda bahsedilen ipten kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Farklı sevdiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tığ işi de olsa şiş örgü modelleri de olsa kullanacağınız ipe göre yani iplerin kalınlık ve inceliklerine göre ölçüler değişecektir. Bu durum tüm örgülerinizde geçerli. Cici bebek yelek örneklerini örerken bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Kız bebek örgü modelleri ve yapılışları için hazırladığımız yeleğin tarifine geçelim.

Tığ İşi Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Kız bebek örgü modelleri ve yapılışı için yelekte alize baby ip kullanıyoruz. Ve 3.5 mm tığ. Ölçüler 0 – 6 aylık bebek için uygun. Sizler zincir sayılarını ayarlayarak her beden, her yaş için örebilirsiniz.

Kız Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı 1

Yeleğe 81 zincir çekerek başlıyoruz. İlk zincirden itibaren ön beden için 11 trabzan yapıyoruz. 12. Zincirden ayrım yapıyoruz. Kol için 16 trabzan yapıyoruz. 17 zincire tekrar ayrım yapıyoruz. Arka beden için 22 trabzan yapıyoruz. 23 zincirden ayrım yapıyoruz. Kol için 16 trabzan ayrım yapıyoruz. Diğer ön beden için 11 trabzan yapıyoruz. İlk sırada beden kısımları ayrılmış oluyor. Bir üst sıraya geçerken 3 zincir çekiyoruz. Her  ayrım sırasında arttırmaları yapıyoruz. Roba kısmı 5 sıra kadar örülüp 5 sırayı giderken  örneği kurmaya başlıyoruz. 3 zincir çekip 2 zincire çift trabzan, 3 tek, 2 çift  trabzan yapılarak  artmalarla  birlikte  ayrım yerlerinden kolları birleştiriyoruz. Örneği yaparken 3 zincir çekip 2. Zincir içine, 4 trabzan, 2 zincir, aynı zincire 1 trabzan yapıyoruz. Alttan 5 zincire aynı şekilde 4 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Olduğu gibi sıra bitimine kadar örüyoruz. Diğer sıralarda  da yuvaların içlerine aynı şekilde 4 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. 12 sıra örnekli kısmı örüyoruz.  Robadan model kısmı 21 cm olacak şekilde tamamlıyoruz. Yakadan 3 düğme dikiyoruz. Ve yeleği tamamlıyoruz.

Kız Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı

Kız Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler