Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı

Harika bir kazak tarifi var sırada. Genç kızlar için kendimiz için keyifle öreceğimiz bir kazak. Yakadan başlamalı bayan kazak yapılışı için pamuklu iplerle örüyoruz. Yabancı örgü modellerinden. Her zaman dediğim gibi benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben o şekilde yapıyoruz. Dil bilmediğim için örgü modelleri ve yapılışlarını izlerken ellerini takip ederek örneği çıkartıyorum. Yakadan başlamalı bayan kazak yapılışından önce daha önce değindiğimiz modellerden bahsedelim biraz. Tığ işi kazak yapılışı yazlık bir model. Etek uçlarını püsküllerle süslediğimiz bir kazak. Kolları ister uzun, ister kısa olarak yapabilirsiniz. Örgü kazak yapılışı için çok sevdiğimiz çok kullandığımız bir motifi kullandık. Motif işlemeli kazak yapılışı ise yine yepyeni bir tasarım. Sizde kendiniz için örebilirsiniz. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Tığ İşi Kazak Yapılışı

Yünlü ve pamuklu iplerle örülmüş örneklerini göreceğiz. Yünlü ipleri ben pek kullanamıyorum. Merserize, pamuklu ipler daha iyi oluyor. Sizde beğendiğiniz iplerle bu kazağı örebilirsiniz. Videosunu sizlerle paylaştık. Yakadan başlama için önce tığ işi lastik örgü modelini örüyoruz. Daha sonra fıstıklar, kafesler ile kazağı örmeye devam ediyoruz. Çok hoş bir model çıkıyor ortaya. Desen sadece yaka kısmında uygulanıyor. Alt kısımlarda ise sadece trabzanlar yapıyoruz. Yine etek ucunda ve kol uçlarında lastik modelini örüyoruz.

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 4

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 5

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 2

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 1

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 3

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı

Yakadan Başlamalı Bayan Kazak Yapılışı 6

Çok güzel duruyor değil mi. İki farklı ipler ve iki farklı renkle örülmüş bir model. Çapraz fıstık örgü modelini kullandığımız bir örgü daha. Hadi şimdi yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.etsy.com/listing/743172454/crochet-sweater-pattern-sweater-top-down?ref=shop_home_feat_1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler