Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı

Tunus işinden kese lif yapılışını denediniz mi daha önce. Birçok farklı modelde anlatımlı lif örnekleri paylaşımımız oldu. Tunus işi ile ilk defa lif modeli paylaşıyoruz. Önce tunus işi nasıl yapılır sizlere resimli olarak göstereceğiz , sonrasında ise videolu olarak anlatımını göreceksiniz. Tunus işini birçok modelde kullanıyoruz. Battaniye modellerinde, tunus işi yelek modellerinde, tunus işi patik modellerinde ve daha birçok örgüde. Bugün sizlere lif modelleri modelleri yapılışı paylaşıyoruz. Klasik lif modellerinden yapmak istiyorsanız yıldız lif nasıl örülür sayfamızdan ulaşıp birçok modelli lif örnekleri yapabilirsiniz.

Kese Lif Örnekleri Modelleri

Güzel ve kolay örgü modelleri arayanlar , örgüye yeni başlayanlar için oldukça güzel bir model. Örgü el bezi olarak da kullanabilirsiniz. Şimdi resimli olarak tunus işi yapımına geçelim.

Modelde pamuklu iplik ve 4 mm tunus işi şişi yani tek tığ kullanıyoruz. Ve 15 zincir çekerek başlıyoruz. Siz sayıyı artırabilirsiniz. Daha büyük veya uzun şekilde yapabilirsiniz.

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 1

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 2

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 3

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 4

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 5

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 6

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 7

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 8

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 9

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 10

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 11

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 12

Lifi bitirdikten sonra kenar kısımlarını uyumlu renkler ile sık iğne ile tığlıyoruz.

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 13

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 15

Videolu, Tunus İşi Kese Yapımı 14

Tunus işi ile birçok örgü modeli yapabilirsiniz. Yapılışı aşağıda videolu olarak sizlere anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Klasik olarak tunus işi yapılışı aşağıda. Birde çok sevilen bir modelimiz var. Tunus işi nergis modeli yapılışı. Yine lif modellerinizde kullanabileceğiniz güzel bir model. Tunus işi videosunun hemen altında nergis modeli yapılışını da bulabilirsiniz.

Kaynak : http://mypoppet.com.au/makes/2014/10/tunisian-crochet-washcloths.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler