Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Dalgalar Örgü Yapılışı

Tığ işi sevenler burdamı. Çok güzel bir model hazırladık. Dalga dalga yayılan kolay bir model. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Yelek modellerine, battaniye modellerine yakışacaktır diye düşünüyorum. Çok şık şal modelleri yapabilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri. Farklı ve kolay örgü modelleri arayanlar videomuzu izleyebilirler. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler.

Tığ İşi Dalgalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modele zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : Tığa 3 kez ip dolayarak 8. zincir üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde devam ederek yanına 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. 4. zincir üzerine tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

2.tur : İkinci rengimize geçelim. İlk 3 yaptığımız trabzanın yanından yani 3 lü trabzan guruplarının 1. ve 2. nin arasından 1. nin bitişinden ipimizi sabitleyip 7 zincir çekelim. Tığa 3 kez ip dolayıp yanındaki ilmeğe batıp trabzan yapalım. Aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. Ve tığa 3 kez ip dolayıp diğer yuvaya geçelim ve aynı işlemi sıra sonuna kadar uygulayalım.

3.tur : Aynı renkli ipimizle devam ediyoruz. 7 zincir çekip tığa 3 kez ip doluyoruz. Ve ilk başta yaptığımız renk üzerindeki ilk yuvadan ve arkasında bulunan ikinci ipimizin üzerinden batarak trabzan yapıyoruz. Bu şekilde iç içe geçmiş oluyor.

Videoda ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığı gösteriliyor. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler