Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Dolgulu Çiçek Lif Modeli Yapımı

Sizlere çok beğenilen bir lif modelinden bahsetmek istiyorum. Çiçek lif modeli. Çeyizlerinize eklemeniz gereken bir model. Benim çeyizimde vardı. Sağolsun anneciğim örmüştü. Ben daha önce lif örmedim hiç. İlk denememde başarısız olmuştum. Yeni başlayan arkadaşlar için yıldız lif örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak anlatmıştık. Hem bebek battaniyesi modeli hemde lif olarak yapılan bir model daha var. Oda yine yıldız bebek battaniyesi modeli olarak geçiyor. Ama lif olarak yapabilirsiniz çok güzel bir model. Yine sizlere daha önce bere modeli olarak paylaştığımız bir örneği lif olarak da yapabilirsiniz. Örgü şapka yapılışı lif modellerine uygun bir örnek.

Dolgulu Çiçek Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Zincir çekerek modelimize başlayalım. Artı 1 zincir daha çekip ikinci zincir üzerine sık iğne yapalım. Şimdi tığımıza ilmek alıp 5. zincir üzerine batarak ilmeği uzatalım. Tekrar tığa ilmek alıp aynı yere batıp ilmeği uzatarak çekelim. Tekrar bir ilmek alıp tüm ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip aynı yere 2 kez ilmeği uzatarak batıp örelim. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 5 . zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 5. zincir üzerine aynı işlemi tekrar edelim.

İpliğin rengini değiştirelim. 5 zincir çekip dönelim. Bir önceki turda yaptığımız çiçeğin ilk yuvasına tığa ilmek alarak uzun tutarak iki kez batalım. Yandaki yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. 1 kez daha aynı işlemi tekrar ettikten sonra 3 yaprağı birlikte örüp 3 zincir çekelim. Son yaptığımız yaprakla aynı yere sık iğne ile batalım. 3 zincir daha çekip kaldığımız yerden devam ederek aynı şeklide 3 yaprak daha yapalım. 3 yaprak yaptıktan sonra birlikte örmeden diğer çiçekten devam ederek 3 yaprak daha yapalım. 6 yaprak olunca hepsini birlikte örelim. 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip yandaki yuvadan devam ederek 3 yaprak yapıp örelim.

Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. 3 zincir çekip dönelim. Tığa ilmek alıp hemen zincirin yanına tepe noktasına ilmeği uzatarak yaprak yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 yaprak daha yapalım. Aynı yere 1 yaprak daha yapalım. Bir önceki turda 3 zincir çekip sık iğne ile battığımız yere yine sık iğne ile batalım. Diğer çiçeğin orta kısmına gelip yaprak yaparak lif modellerini örmeye devam edelim.

Model bu kadar kolay arkadaşlar. Şimdiden kolay gelsin. Ellerinize sağlık.

Dolgu Çiçek Lif Modeli Yapılışı Youtube Video

Videolu, Dolgulu Çiçek Lif Modeli Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler