Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Güzel bir bebek battaniyesi yapılışı anlatmak istiyorum sizlere. Daha önce dalgalı zikzak bebek battaniyesi örneği yapılışı paylaşmıştık. Onun bir benzeri. Çok şık. Zikzak bebek battaniyesi yapılışı modellerini anlatmaya devam ediyoruz.

Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. 7. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapıyoruz. Yanındaki zincire atlıyoruz ve tığa iki kez ip dolayarak 2 trabzan yapıyoruz. Yine yanındaki ilmeğe atlayıp aynı şekilde 2 trabzan daha yapıyoruz.

1 zincir atlayıp diğer zincire 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. 1 er zincir atlayarak 5 trabzan yapıyoruz. 1 zincir atlayarak devam ediyoruz 6 kez aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi önden batarak sıra boyunca tekli trabzan yapıyoruz. Yani ilmek alarak önden batıp hepsini tek seferde örüyoruz.

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Model bu şekilde 1 ve 2. turları tekrar edilerek yapılıyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar turları tekrar ederek örebilirsiniz. Renk renk de yapabilirsiniz. Renkli de çok güzel oluyor. Mesela ana renk olarak beyazı kullanıp tekli trabzan olan yerleri bir sıra pembe, sonraki tekli trabzan sırasında yeşil, sonrakinde sarı, sonrakinde mavi olarak yapabilirsiniz. Çok güzel oluyor. İsterseniz tek renk de örebilirsiniz.

Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

 

Kaynak: http://www.meladorascreations.com/lacy-zig-zag-ripple-stitch-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. emine dedi ki:

    Paylaşımlarınız mail adresimeatarsanız çok sevinirim.
    hayırlı günler

    1. Ayşe dedi ki:

      merhaba Emine hanım, şuan için bu özelliği kullanmıyoruz fakat ileride aktif olarak kullanacağız. ilginiz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler