Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek daha hazırladık. Model orjinal tarifinde dantel masa örtüsü modelleri olarak hazırlanmış. Tek renkle örüldüğünde masa örtüsü, dantel runner modelleri olarak çok güzel durur. Renkli örüldüğünde ise bebek battaniyesinde. Bebek battaniyesi olarak örüldüğünde ideal ölçü olarak genelde 90 x 90 ebatlarında örüyoruz. 60 x 60 cm ölçülerinde örüldüğünde genelde bebek arabası için port bebe için kullanılıyor. Sizde motifleri birleştirerek istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Runner olarak örülmek istediğinde dikdörtgen parçalar örebilirsiniz. 3 – 6 , 4- 8 gibi motif eklemeleri yapabilirsiniz. Bu ölçüleri kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde örmek isteyeceğiniz örnekler arasında çiçek motifli kolay bebek battaniyesini de düşünebilirsiniz. Harika bir örnek. Renk renk çiçeklerden harika bir battaniye. Diğer önereceğimiz modelse örgü yıldız motif yapılışı. Motifleri birbirine sık iğneyle veya dikerek birleştirebilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız tığla bebek battaniyesi anlatımına geçelim. Güzel bir modelin yapılışını daha öğrenelim.

Tığla Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Ebruli renklerle ve beyaz renkle örülmüş yepyeni bir örnekle devam ediyoruz. Tığla bebek battaniyesini sizde beğendiğiniz iplerle, renklerle örebilirsiniz. Modelin yapılışı yabancı örgü modellerinden. Pamuklu ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. Ben genelde bebe yünü kullanıyorum. Pamuklu iplik tercih ediyorum. Akrilik ipler veya elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Battaniyeyi örerken motifleri eklediğimizde yeni bir motif daha oluşuyor. O yüzden renkli kısımlarda ebruli olmasa bile düz renk farklı ipler kullanabiliriz. Eğer dantel örmek istiyorsak tek renk daha güzel olabilir.

Tığla Bebek Battaniyesi

Tığla Bebek Battaniyesi 1

Model bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Oldukça güzel. Videodaki modelde yünlü iplik ve 3.5 mm tığ kullanılmış. İşte tığla bebek battaniyesinin örülüşü.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler