Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Bebek battaniyesi modellerine devam ediyoruz. Anlatacağımız bebek battaniyesi yapılışı çok hoşunuza gidecek. Kolay ve zevkli bir örnek. Daha önce de sizlere birçok bebek battaniyesi modeli paylaştık. Sitemizi ziyaret ederek anlattığımız bebek battaniyesi modellerini inceleyebilirsiniz. Tığ işi afgan örgü modeli ve tığ işi kare desen bebek battaniyesi yapılışı sadece bunlara birkaç örnek.

Bebek Battaniyesi Örgü Modeli

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Siz örmek istediğiniz ebatta zincir çekerek başlayabilirsiniz. Örnek olması açısından biz 18 zincirle başlıyoruz. Ben battaniye için 3 renk kullandım. Siz renk sayısını çoğaltabilirsiniz.

1.tur : İstenilen uzunlukta zincir çektikten sonra 4. zincire ve yanındaki zincire ikili trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 2 sıra atlayıp 3. zincire ikili trabzan yapıyoruz. Ve yanına bir trabzan daha. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Örgümüzü çeviriyoruz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

2. tur : Bir önceki turda yaptığımız işlemi zincirleri içine yapıyoruz. Zincirlerin içine batarken ilk sırada çektiğimiz zincirden de ilmek alıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. İpimizi sabitleyip bitiriyoruz. Diğer renge geçiyoruz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

3. tur. Diğer rengimizi sıra başına sabitliyoruz. 1. turda ördüğümüz gibi örüyoruz. Fakat alt sıradaki trabzanların üzerindeki ilmeklere batarak örgümüze devam ediyoruz. Aynı işlem sıra sonuna kadar aynı. Sıra sonuna gelince örgümüzü çeviriyoruz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

4. tur : 2 sırada ördüğümüz işlemi tekrar ediyoruz arkadaşlar. Sıra sonuna geldikten sonra renk değişikliğine gidiyoruz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Aynı işlemlere devam ederek örgü bebek battaniyemizi bitiriyoruz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Sıra sonlarına gelip köşe yaparken 3 sık iğne örüyoruz. İsterseniz sıra sonlarını farklı şekilde bitirebilirsiniz. Kolay bir tığ işi örnek modeli. Örecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin ellerine sağlık. Bol örgülü günler dilerim.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Tarifin orjinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler