Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı

Tığ işi projelerine bir yenisini daha ekliyoruz. Pastel renklerde pamuklu iplik kullanarak bu güzel kare motif desenini anlatacağız. Ben Ravelry orijinal desen buldum. Ve buradan kendisine bağlanabilirsiniz. Ben deseni çıkartırken bazı değişiklikler yaptım. Biraz daha sadeleştirdim. Bebek battaniyesi modeli olarak kullanabilirsiniz. Şimdi tığ işi örgü kırlentler geri döndü ve koltuklarımızda yerini aldı. Tığ işi kırlent de yapabilirsiniz.

Tığ İşi Kare Desen Nasıl Yapılır ?

  • İlk etapta sihirli halka ile başlayalım. 4 zincir çekelim. Yanına 11 trabzan yapalım ve aralarda 1 zincir çekelim. 3 zincir çekelim. Yanına iki trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte öreceğiz. Aralarda 3 zincir çekeceğiz. Aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 4

  • Sık iğne ile ilk yuvaya atlayalım. 5 zincir çekelim ve bir sonraki yuvaya sık iğne ile bağlayalım.

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 5

 

  • Bir sonraki yuvaya 3 zincir ile batalım.Yine bir sonraki yuvaya  5 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim ve aynı yere 5 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekelim sonraki yuvaya batalım. Bir sonraki yuvaya 5 trabzanla yaptığımız işlemi yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar uygulayalım.

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 6

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 7

 

Kare motifimiz hazır arkadaşlar.

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı

 

Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 1                                                      Tığ İşi Kare Desen Yapılışı 2

 

Tığ işi açıklamalı modelin orjinal sayfasına ulaşmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin arkadaşlar. Sizde bizlere ördüğünüz modelleri yaptığınız çalışmaları gönderin yayınlayalım. Mutlu günler dilerim herkese.

kaynak: mango tree crafts

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler