Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yarım Kalan İplerle Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle yarım kalan ipleri, artık ipleri değerlendiriyoruz. Yarım kalan iplerle örgü modeli yapılışı klasik modellerden. Birçok model örebiliriz. Örgü paspas modelleri, örgü amerikan servis modelleri, örgü runnerler, örgü etek modelleri, bebek battaniyesi gibi. Yarım kalan iplerle örgü modeli yapılışı birçok şekilde değerlendirebileceğimiz modası hiç geçmeyecek örneklerden. Bildiğimiz 3 lü trabzan guruplarıyla örülmüş üçgen dilimler şekli verdiğimiz örgülerden. Artık ipleri değerlendirme örgülerinden daha öncede birçok farklı modelin yapılışında kullandık. Paspaslar ördük, battaniyeler ördük, atkılar ördük. Hırkalar ördük. Yani kısacası elimizde olan iplerin cinsine göre birçok örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabiliriz.

Yarım kalan ipleri değerlendirme örgülerinden bahsedelim biraz. Eğer güzel bir battaniye örmek isterseniz artık ipleri değerlendirme örgü modellerini inceleyebilirsiniz. Tığ işi motiflerle ördüğümüz çok hoş bir battaniye. Bir diğer modelimiz ise evde kalan iplerden patik nasıl yapılır projesi. Artık iplerden paspas yapımı projesi de ilginç modellerden. İlginizi çekecektir. Mutlaka incelemelisiniz. Evdeki yarım ipleri değerlendirme projelerinden güzel örneğin anlatımına geçelim. İyi seyirler.

Artan İplerden Ne Örülür?

Paspaslar, şallar, hırkalar, bebek örgüleri, paspaslar, battaniyeler, lif modelleri… Artan iplerden birçok örgüyü örebiliriz. Burada örmek istediğimiz modele elimizde olan iplerin miktarı, cinsine göre karar verebiliriz. Birazdan paspas, supla, battaniye gibi örgülerde kullanacağımız bir tariften bahsedeceğiz. Hatta buna benzer bir modelle etek örmüştük. Önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.

Yarım Kalan İplerle Örgü Modeli Yapılışı

Son olarak yarım kalan iplerle örgü modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler