Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tavada Ekmek Nasıl Kızartılır?

Kahvaltı sofralarının en güzel lezzetlerinden biridir. Bende sık sık yaparım. Bazen ekmeğin üzerine tereyağı sürerim bazende zeytinyağı. Bayat ekmekleri değerlendirmek için de çok güzel bir fikir. Eğer evde bayat ekmek varsa tavada ekmek sık yaptığım tariflerden. Bazen yumurta, peynir, kaşar, dereotu, maydanoz ile bir karışım hazırlarım. Evde olan malzemelerle hazırlarım karışımı. Ekmeğin üzerine sürer fırında kızartırım. O şekilde de çok güzel oluyor. Bayat ekmeleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Tavada veya fırında ekmek kızartması yapabilirsiniz. Ben fırında da yapıyorum. Ekmek çok olduğunda hemen fırın tepsisine ekmekleri yerleştiriyorum. Üzerine tereyağı veya hiç bir şey sürmeden fırında kızartıyorum. Sıcak sıcak fırından çıktığı zamanda yağ sürebilirsiniz. Kahvaltılarınız için evde tereyağı nasıl yapılır paylaşmıştık. Onu da deneyebilirsiniz. Kendi yaptığınız tereyağını yemek çok daha keyifli olacaktır. Çam kozalağı reçelini deneyebilir her gün şifa niyetine 1 2 kaşık yiyebilirsiniz. Balon pişi tarifi de yine kahvaltı tariflerinin sevilenlerinden. Sırada tavada ekmek nasıl kızartılır var. Güzel bir lezzetle başlayalım güne. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Tavada Ekmek Nasıl Kızartılır? 2

Tavada Ekmek Tarifi

Yapması çok kolay yemesi çok lezzetli. Hemen sizlere tavada ekmek nasıl kızartılır malzeme listesi ve yapılışını vermek istiyorum.

  • Dilimlenmiş ekmek
  • Zeytinyağı
  • Sarımsak

Bu 3 malzeme ile lezzetli bir ekmek yapacağız. 10 dakikada ekmekleriniz hazır. Orta ateşte tavada 1 yemek kaşağı zeytinyağını ısıtalım. Tavanın yüzeyini örtecek kadar az miktarda kullanmanız yeterli. Ekmek dilimlerini tavaya koyun ve kızartmaya başlayın.

Tavada Ekmek Nasıl Kızartılır? 1

Ekmekleri çevirerek her 2 yüzünü de kızartalım. Eğer gerekli ise biraz daha zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Ekmek kızardığında ocaktan alalım ve her iki tarafına sarımsak sürelim. Afiyet olsun.

Tavada Ekmek Nasıl Kızartılır?

Kaynak : www.hipfoodiemom.com/2020/04/01/how-to-make-pan-toasted-bread/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler