Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Takı Kurdelesi Süslemesi

Seriyi tamamladık. Aynalı nişan tepsisi yapımı ile başladık. Söz çikolatası süsleme ile devam ettik. Yapay gelin çiçeği yapımı ve damat yaka çiçeği yaptık. Sıra geldi düğünlerin olmazsa olmazı takı merasimi için takı kurdelesi süslemesi yapılışına.  Bizim zamanımızda bir kırmızı kurdele takılırdı veya gelinliğin birde çantası olurdu takılar ona koyulurdu. Şimdi takı kurdeleleri bile çok süslü. Bende yine kardeşimin düğünü için takı kurdelesi yapılışı yaparken video çekmeye çalıştım. Kendiniz yaparak çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Bazı ürünler maalesef çok pahalı olabiliyor. Bu yüzden kendimiz yapabiliriz birçok projeyi. Düğün zamanında olan özel şeyler için daha uyguna kendin yap projelerini yapıp kalan para ile başka şeyler alabilirsiniz. Birde benim gibi bu tarz projeleri yapmayı seviyorsanız takı kurdelesi süslemesi tam size göre bir proje. Kurdele süsleme örneğinden yola çıkarak sizde farklı projeler tasarlayabilirsiniz. Hazır olarak satılan birçok aksesuar var. Sizde hayal gücünüzle o güzel aksesuarlarla tasarımlar yapabilir satış yapabilirsiniz. Benzer şekilde takım olarak dilerseniz gelin kuşağı yapımı da yapabilirsiniz. Ben kuşakta sadelikten, klasikten yanayım. Kırmızı düz saten kurdele. Bir gelin için en zor anlardan biri kuşak bağlanması ve evden çıkış. Yani benim için çok zor olmuştu.

Takı Kurdelesi İsimli

Takı Kurdelesi Süslemesi

Takı kurdelesi süslerken kullanacağımız malzemeler yukarıdaki gibi. Malzemeleri dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. Ben kurdele olarak hazır bir kurdele almıştım. Metre işi olarak almak bize biraz maliyetli oluyordu ve başka bir şey için kullanmayacağımızdan böyle hazır almayı tercih ettik. Ve üzerini istediğimiz gibi süsledik. Takı kurdelesi malzemeleri Papyon, dantelli kurdele, soğuk silikon, yarım inci. Ve gelin ve damadın baş harfleri taşlı, kendinden yapışkanlı. Süslemek için bunları kullandık.

Takı Kurdelesi Süslemesi 1

Takı kurdelemiz bittiğinde bu şekle dönüştü. Çok güzel değil mi. Yaklaşık 10 dakika gibi bir zamanda bu takı kurdelesi süslemesini yapabilirsiniz. İşte tarifi.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler