Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı

Rahat, pratik ve kolay. Yaz giyimi için mükemmel bir örnek. Bambu iplik kullandık. Yumuşak ve hafif bir iplik. Farklı modeller arayanlar sitemizi ziyaret ederek daha fazlasına ulaşabilirler. Dantel süveter modeli yapılışı mevcut sayfamızda. Penye iplerle yapacağınız güzel bir modelde file örgü modeli bluz yapımı. Örgü ipleri ile de yapabilirsiniz . Şık ve zarif duracaktır. Panço modeli arayanlar için çok zarif dantel panço modeli örebilirler. Yazında örgüden vazgeçmiyoruz. Yazlık örgü modellerine devam ediyoruz. Yazlık bluz örüyoruz kendimize, sevdiklerimize.

Yazlık Askılı Bluz Nasıl Örülür ?

Malzemeler

  • Pambu iplik
  • 8 mm şiş
  • Goblen iğne
  • Makas

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 1

Ben örgülerimde genelde misinalı şiş kullanıyorum. Örmesi bana daha kolay geliyor. Uzun şişler sanki çok takılıyor kenara, etrafa. Temelde iki kare örgü örüyoruz. Sonra onları kenar kısımlarından dikerek birleştiriyoruz. İlmek sayılarını ayarlayarak bedeninize göre örebilirsiniz.

Şişimize ilmekleri attıktan sonra 1 ilmek düz , 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Bir sonraki turda göründüğü gibi örüyoruz. Yani 9 sıra olacak şekilde lastik örüyoruz. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak.

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 8

Lastik kısmı bittikten sonra omuz hizasına gelene kadar 1 sıra düz örgü 1 sıra ters örgü örüyoruz.

Şimdi üst nervür kısmına gelelim.

1.tur : 1 sıra düz ördük.

2.tur : Arka sırada 1 ilmek düz örüyoruz. Sonra sıra sonuna kadar şişe 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar.

3.tur : Diğer tura geldiğimizde düz örgü olarak örmeye devam ediyoruz.

4.tura geldiğimizde 2 ilmek düz olarak örüyoruz. Son 1 ilmek kalana kadar şişe 1 kez ip dola 2 ilmek birlikte düz ör olarak devam ediyoruz. Son ilmeği düz olarak örüyoruz.

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 2

İstediğiniz boyuta ulaşana dek bu 4 turu tekrar ediyoruz. Sonra aynı şeklide 1 parça daha örüyoruz. İki parçayı bir araya getirip kenar kısımlarını örgünün ters tarafından birleştiriyoruz. Birleştirme işlemini kol kenarına kadar yapıyoruz. Daha sonra üst omuz kısmını dikerek birleştiriyoruz. Ve örgüyü bitiriyoruz. Artık kullanıma hazır. Musmutlu günler dilerim.

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 7

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 6

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 5

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz Modeli Yapımı 4

Kaynak : http://www.mamainastitch.com/summer-vacation-knit-top-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler