Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri Anlatımlı

Şal modelleri olarak, yazlık örgü modelleri olarak, yelek modelleri olarak kullanacağınız çok güzel ve kolay bir örnek. Yazlık örgü bluz yapımı olarak birçok paylaşımlarımız oldu. Havaların ısınması ile yazlık örgülere devam ediyoruz. Merserize örgü hırka modelleri yapılışı da mevsimlik olarak kullanabileceğiniz güzel modeller arasına ekleyebilirsiniz bu güzel örneği. Evde kalan ipleri değerlendirmek için renk renk örüp şal modelleri, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerine de yakışacak bir örnek. Şal modelleri anlatımlı örneği dilediğiniz her örnekte kullanabilirsiniz.

Şal Anlatımlı Modeller

Şal modelleri anlatımlı örnek için çok çeşitli ipler var. İnsan tuhafiye gittiği zaman kendini kaybediyor. Yani ben öyleyim. Her ipten almak istiyorum. Ama tabi bazen bütçe yeterli olmuyor bazende öreceğin model için uygun olmuyor. Bu modeli pamuklu orta kalınlıkta bir ip ve 2 numara tığ kullanılmış.

Şal Modelleri Anlatımlı 1

8 zincirle küçük bir halka oluşturuyoruz. 4 zincir çekip halkanın içine 15 tane 2li  tarabzanla dolduruyoruz. Üzerine 15 zincir  çekip alttan 2 zincire sık iğne ile sabitleyip bununla birlikte 3 sık iğne batıyoruz. 15 er zincirle bu şekilde 4 tane yuva araların 3 sık iğne yapıyoruz. 5 zincirle ortadaki 2 sık iğneye  batıp 1 sık iğne yapıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip 15 zincir çektiğimiz boşluğun içine ilk 5 tane trabzan üzerine 4 zincir aynı yuvanın içine 5 trabzan yapıyoruz. Diğer kalan zincir boşluklarını bu sayıda yapıp  motifi tamamlamış oluyoruz. Diğer motifleri de aynı yapıp  birleştirmelerini trabzan arasındaki 4 zincirlerden batıp birleştiriyoruz.

Şal Modelleri Anlatımlı

Şal Modelleri Anlatımlı 3

Kısaca motifin nasıl yapıldığından bahsettik. Şimdi benzer bir motifin videolu olarak nasıl yapıldığını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler