Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Post Halı Nasıl Örülür?

Peluş ipleri birçok örgü modelleri ve yapılışlarından kullandık. Şapkalar, hırkalar, bebek örgüleri ördük. Puflar yaptık, tabureler yaptık. Bugün post halı nasıl örülür ondan bahsedeceğiz. Son zamanlarda neredeyse herkesin evinde var post halı modellerinden. Satın almak yerine kendi örmek isteyenler için güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Peluş ipler kullanıyoruz halıyı örmekte. Dilerseniz sakallı ipler, kirpi ipler, ana kuzusu ipler de kullanabilirsiniz. Tabi o zaman duruşları değişecektir. Örgü halı modellerinin tarifleri bizden dilediğiniz iplerle örmek sizden. Penye ipler, hasır ipler, koton ipler gibi oldukça çeşit fazla.

Post halı modelinde kumaşlarda kullanabilirsiniz. Mesela daha önce post kumaşlar, peluş kumaşlarla çalışmalar yapmıştık. Ondan bahsedelim. Peluş puf nasıl dikilir paylaştığımız projeler arasında. Tabure yapımı kendin yap projesi hazırlamıştık. Yine peluş kumaşlar kullanmıştık. Ayıcık peluş halı yapılışı sakallı iplerle ördüğümüz yumuşacık halı modellerinden.

Post Halı Yapılışı

Ev dekorasyonumuza şıklık katacak bir model hazırladık. Kendi ellerimizle ördüğümüz halıyı evimizde keyifle kullanacağız. Yine hediyelik fikirler olarak düşünebilirsiniz. Satış olarak düşünebilirsiniz. Penye ip ve peluş ipi aynı anda kullanıyoruz. Örmesi zevkli modellerden olacak. Yine kaynak kısmında bulunan linkten detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

Post Halı Nasıl Örülür? 4

Post halı için kalın bir iplik ve kürk görünümü verecek peluş iplik kullanacağız.

Post Halı Nasıl Örülür? 6

İlk olarak penye iple taban kısmını örüyoruz. Arka ilmeklere batarak sık iğne yapıyoruz.

Post Halı Nasıl Örülür? 7

Sonra kürk ipimiz örmeye başlıyoruz.

Post Halı Nasıl Örülür? 8

Post Halı Nasıl Örülür? 11

Post Halı Nasıl Örülür? 9

Post halı nasıl örülür aşamalarıyla gördük. Kaynak linkinden detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Şimdi duruşuna göz atalım.

Post Halı Nasıl Örülür? 5

Post Halı Nasıl Örülür? 2

Post Halı Nasıl Örülür?

Post Halı Nasıl Örülür? 3

Post Halı Nasıl Örülür? 1

Post Halı Nasıl Örülür? 10

Kaynak : https://www.1dogwoof.com/faux-fur-sheepskin-rug-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler