Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oval Paspas Örneği

Penye ip paspas modelleriyle içeriklerimize devam ediyoruz. Ev dekorasyonumuzda sıkça kullandığımız örgü paspas modellerinden kolay bir örneğin yapılışını hazırladık. Oval paspas örneği şemalı. Şemayı okurken eğer takıldığınız bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Örgü paspas modellerinden penye iplerle bende 2 adet yıldız paspas modelinden örmüştüm. Hediye olarak. Şimdi kendim içinde 1 tane öreceğim. Banyoda kullanmak için örgü banyo paspas modelleri yapacağım. Eğer sizde evinizde örgü modellerini kullanmayı seviyorsanız, örmeyi seviyorsanız oval paspas örneğini veya farklı örgü modelleri ve yapılışlarını örebilir evinizde kullanabilirsiniz. Penye ip oval paspas yapımı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz örgülerden kalan parça penye ipleriniz varsa az sonra paylaşacağımız oval paspas örneğinde kullanabiliriz. Paspas örgü modelleri ve yapılışında daha fazla model anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin tarifine geçelim.

Penye İple Oval Paspas Nasıl Örülür?

Uzunluğunu, renklerini, istediğimiz gibi ayarlayacağımız örgü modellerinden. Oval paspas örneği iplerin kalınlıkla, incelikle orantılı olarak, tığ ölçüsüne orantılı olarak değişecektir. Modeldeki paspas 90 cm uzunluğunda. Tabi tur sayısını artırarak daha büyük olarak yapabiliriz. Paspası trabzanlarla örüyoruz. Arada kafesler, fıstıklar eklemeleri yaparak örebiliriz.

Oval Paspas Örneği 2

Tur sayısını artırarak her turda 3 artış yapmalıyız. Köşe döndüğümüz kısımlarda artışları yapmayı unutmayalım. Bu şekilde paspas toplamna yapmayacaktır. Kasma yapmayacaktır. Paspasımızın şemasını incelediğimize göre şimdi nasıl durduğuna bakmaya geçme zamanı.

Oval Paspas Örneği 1

Oval Paspas Örneği

Kaynak : http://susimiu.es/como-tejer-una-alfombra-de-ganchillo-xxl-en-ovalado/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler