Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Anlatımı

Örgü şal modellerinden çok güzel bir örnek yapılışı daha. Örgü şal anlatımı. Tığ işi örgü modellerinden zarif bir örnek. Örgü atkı modelleri, örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Etol şal modellerinden örgüye yeni başlayanlar için kolaylıkla örebilecekleri bir tarif. Örgü şal yapılışı anlatımlı modelde angora ipleri çok kullanılıyor. Batik ipler, renk geçişli ipler çok tercih ediliyor. Örgü şal anlatımı modelinde istediğiniz ipi kullanabilirsiniz. Elinizde ipleriniz varsa onları değerlendirmek için örebilirsiniz. Kolay ve güzel bir şal. Renkli iplerle de örüldüğünde çok güzel olacaktır. Örgü şal modelleri dikdörtgen olarak hazırlandı. İstediğiniz boylarda, istediğiniz uzunluklarda örebilirsiniz. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim.

Örgü Şal Anlatımı 1

Ajur Örgü Şal Modeli Yapılışı

Şemalı anlatımla harika bir model yapılışı hazırladık. Şemadan birkaç turun yapılışını sizlerle paylaşacağım. Şalı pantolon, etek, elbise, şort gibi tüm kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü şal çok beğeneceğiniz hemen kolaylıkla öreceğiniz bir model. Şal 30,5 x 165 cm ebatlarında. 5 mm tığla pamuklu iplerle örülmüştür. Hadi şimdi örgü şal anlatımı modelin şemasını inceleyelim.

Örgü Şal Anlatımı

Aynı ebatta ölçüler için 5 mm tığla 50 zincir çekilerek başlanmış. Daha sonra şema uygulanmaya başlanmış.

1.tur : 2. zincirden itibaren tüm zincirlerin üzerine sık iğne yapalım.

2.tur: 4 zincir çekip dönelim. 2. sık iğne üzerine aynı yere 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip 2. sık iğne üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 1 zincir çekip 2. sık iğne üzerine fıstık yapalım. Bu şekilde turu tamamlayalım.

3.tur: 1 zincir çekip tüm turu sık iğne ile tamamlayalım.

4.tur: 1 zincir çekip tüm turu sık iğne ile tamamlayalım.

5.tur: 1 zincir çekip 3 sık iğne yapalım. 5 zincir çekip 4. sık iğneye batalım. Sıra sonuna kadar 5 sık iğne yapalım. 5 zincir çekip 4. sık iğneye batalım. 5 sık iğne yapalım.

Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Şimdi şalımız bittiğinde nasıl duruyor ona bakalım.

Örgü Şal Anlatımı 2

Örgü Şal Anlatımı 3

Örgü Şal Anlatımı 4

Örgü Şal Anlatımı 5

Örgü Şal Anlatımı 6

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-lattice-lace-crochet-wrap/PAC0126-012024M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler