Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden örgü şal modelleri ve yapılışı anlatımlı güzel bir örnek tarifi hazırladık. Örgü modellerinden harika ve kolay bir örnek. Örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde, yazlık örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerinde veya diğer örgülerinizde beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Örgü atkı modelleri, tığ işi boyunluk yapılışı olarak kullanabilirsiniz. Şalın, atkının genişliğini, uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. El örgü şal modelleri ve yapılışı için mavi renkli bir ip seçilmiş. Her renkle çok güzel duracak bir örnek. Örgü şal yapımı anlatımlı modelin yapılışına geçelim. Hem şemasını hem ayrıntılı anlatımını hem de videosunu izleyelim.

Şal Atkı Örgü Modelleri Yapılışı

Sözü fazla uzatmadan hemen şalla ilgili kısa bilgi verip hemen anlatıma geçmek istiyorum. Örgü şal yapılışı anlatımlı modelin ölçüleri 40,5 cm x 203 cm ebatlarında. Tabi sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Kullanacağınız ipin üzerinde tığ ölçüleri ve ipin örüldükten sonra bakımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Modelde 5 mm tığ kullanılmış.

Şalın hemen şeması ile başlayalım. Daha sonra 67 zincir çekerek başlayalım. Şalın ölçüleri kullanılan ipin kalınlık ve inceliğine, tığ ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir.

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı

Zikzak desende çok güzel bir şal. İsterseniz aynı modeli bebek battaniyesi örmek içinde kullanabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra başlıyoruz örmeye.

  • 1- 3. zincire batıp yanına 1 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 2. zincire trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz. 2. zincire 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Aralarda 1 zincir atlayarak 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz. 1 zincir atlayıp trabzan yapıyoruz. Bu işlemi bir kez daha tekrar ediyoruz. 1 zincir çekip 1 zincir atlıyoruz. Aynı yere 2 trabzan son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz 2 trabzan yapıyoruz son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2. turda da aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Şimdi şalın son halini görelim.

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 9

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 10

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 3

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 4

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 7

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 2

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 6

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 1

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 5

Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı 8

Örgü şal yapılışı anlatımlı modelin videolu anlatımını izleyelim şimdide.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-lafayette-chic-shawl/RHC0126-015661M.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Şal Yapılışı Anlatımlı”
  1. Selma dedi ki:

    Satın almak istiyorum

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef satış yapmıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler