Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Saç Bandı Modelleri ve Yapılışları

Saç bandı modellerinden şiş örgü modelleri ile hazırladığımız çok güzel bir örnek hazırladık. Yapraklı örgü modellerinden şık bir saç bandı. Evde kalan parça ipleri yeterli miktarda ise örgü saç bandı modelleri ve yapılışları ile değerlendirebilirsiniz. Modelin sizlere şemasını hazırladık. İp dolama, düz örgü, ters örgü ve kesme işlemlerinden oluşuyor. Yeni modelin yapılışına geçmeden daha önce paylaştığımız saç bandı modellerinden bahsedelim. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz daha kolay modeller ile başlayabilirsiniz. Videolu, örgü saç bandı yapımı pirinç örgü modeli ile yapılmış bir model. Saç bandı yapımı sadece kendimiz için değil kızlarımız içinde hazırladık. Mesela elsa saç bandı yapımı kızlarımızın çok seveceği bir model. Yapraklı saç bandımız yapılışına geçelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı

4.5 mm şişle örülmüş çok şık bir örnek. Yapraklı örgü modellerini daha önce birçok örgüde kullandık. Yelek modellerinde, şal modellerinde, bebek battaniyesinde kullandık. Şimdi de tek yaprakla saç bandı örüyoruz. Örgü saç bandı modelleri ve yapılışları için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz.

Örgü Saç Bandı Modelleri ve Yapılışları

Örgü Saç Bandı Modelleri ve Yapılışları 3

Şemamız bu şekilde. Yan kısımlar haraşo örgü modellerinden. Şema bu şekilde. Sembolleri pek çözemedim. Düz örgü, ters örgü, kesme ve artırmadan oluşan bir model. Daha önceki anlatımlı yaprak örgü tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Saç bandı modellerini daha önce ördüğünüz örgülerinizden kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Saç bandımız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Hediyelik fikirler içinde çok iyi olacak.

Örgü Saç Bandı Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü Saç Bandı Modelleri ve Yapılışları 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8137

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler