Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü İle Kitap Kaplama

Örgü ile kitap kaplama modeli ilk defe paylaştığımız projelerden. Kitap kaplama modelleri ile ilgili paylaşım yapmamıştık. Örgü severler için kitap okumadan vazgeçemeyenler için güzel bir proje hazırladık. Şiş örgü modelleri ile yapılmış bir proje. Tığ ile şiş ile örgülerle kitap kaplama yapabilirsiniz. Kitap kaplama örneklerine geçmeden önce örgü kitap ayracı modellerine değinelim. Tığ işi kitap ayracı yapımı 3 boyutlu örgülerle yapılmış bir örnek. Örgü kalp kitap ayracı yapımı tığ ile ördüğümüz örneklerden. Örgü yaprak kitap ayracı yapımı dantel örnekleri ile yapılmış bir örnek. Şimdi örgü kitap ayracı ile birlikte kullanabileceğimiz örgü ile kitap kaplama yapılışına geçelim.

Okuma Kitap Kaplama

Parça iplerle örgü severler için çok güzel bir proje daha hazırladık. Örgü ile kitap kaplama fikri hazırladık. Şiş örgü modelleri ile tığ işi örgü modelleri ile harika projeler yapabilirsiniz. Örgü ile kitap kaplama üzerine cepler, örgü çiçeklerle süslemeler, düğmelerle süslemeler yapabilirsiniz. Kitapların boyutları farklı olabiliyor. Örgülerinizi de kitap kaplama örgülerini de boyutlarını ona göre ayarlayabilirsiniz.

  • Örgü ipleri
  • 4 mm şişler
  • Goblen iğnesi
  • Makas
  • Mezura

Verilen ilmek sayıları, ölçüleri 210 x 148 ölçülerine uygun bir kitap için A5 için hazırlanmış bir ölçüdür. Şişe 49 ilmek atarak başlıyoruz. 38 cm olana kadar pirinç örgü örüyoruz. Cep için 17 ilmek atarak başlayalım. 7 cm olana kadar örelim.

Örgü İle Kitap Kaplama 2

Örgü İle Kitap Kaplama 4

Az önce ördüğümüz büyük parçayı kenarlardan 4 er cm katlayalım. Dikelim.

Örgü İle Kitap Kaplama 3

Büyük örgünün üzerine cebi dikelim. Kitabımızı örgünün içine yerleştiriyoruz.

Örgü İle Kitap Kaplama 5

Örgülerle kitap okumak daha zevkli olacak.

Örgü İle Kitap Kaplama

Örgü İle Kitap Kaplama 1

Kaynak : https://www.gathered.how/knitting-and-crochet/knitting/how-to-knit-book-covers/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler