Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Etek Modelleri Anlatımlı

Örgü etek modelleri anlatımlı harika bir örnek. Videolu anlatımlı olarak ve kısaca yazılı olarak sizlere tarifini hazırladık. Zincir sayılarını ayarlayarak her bedene için örebilirsiniz. Dantel ipleri ile merserize iplerle örebileceğiniz çok güzel badem modeli bir model. Etek modellerinden harika modellerden oluşan örnekler paylaşmıştık. Mesela anlatımlı örgü etek ceket modelleri takım olarak örüp kullanacağınız bir model. Örgü etek örnekleri için motifli modellerimiz de var, düz olarak ilerleyen modellerimizde. Anlatımlı örgü etek modelleri için tüm tariflere önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelin ayrıntılı yapılışını hazırlamaya geldi.

Örgü Etek Modelleri ve Yapılışı

Örgü etek modelleri anlatımlı model için 6 yumak alize diva kullanıyoruz. Ayrıca 2, 20 mm tığ ve makasa ihtiyacımız olacak. İstediğiniz renk ipleri kullanabilirsiniz. Kısaca yapılışına değinelim daha sonra videolu anlatımına geçeriz.

38 bedene uyumlu olarak çalışılmış badem detaylı dantel eteğimiz için öncelikle su taşı olarak kalın bir kemer örüyoruz. Kemer uygulaması bittikten sonra kemerin tek kenarından yanlardaki yuvalara 7 zincir çekip ilmeğimizi sabitliyoruz. 11 sıra su taşı olarak çalıştıktan sonra badem modelini uyguluyoruz. Her iki katta da 20 tane badem modeli uyguladığımız eteğimizi dilediğiniz bedene uygun örebilirsiniz.

Standart beden ölçülerini şu şekilde uygulayabilirsiniz. Ben 38+38=76 yani bel ölçüsü 38 bedende 76 cm. 2 cm olarak ta kenarda fermuar için dikiş payı hesaplayarak 78 cm olarak bel ölçüsünü ayarladım. Astar olarak jarse kumaş yada penye kumaş astar tercih edebilirsiniz. Eteğimizin ikinci katını tersinden yine 7 zincir çekip 11. sırada badem modeline başlamadan önce yuvalar oluşturarak zemin hazırlıyoruz ve üst katta uyguladığımız modelin aynısını uyguluyoruz. Diz ustu olan eteğimizin boyunu uzatmak isterseniz su taşı olarak çalıştığınız sıralarda artırma yada 1 kat daha örerek eteğinizi 3 kat örüp boyunu uzatabilirsiniz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin.

Örgü Etek Yapılışı 8

Örgü Etek Modelleri Anlatımlı

Örgü Etek Modelleri Anlatımlı 1

Örgü Etek Modelleri Anlatımlı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler