Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Etek Modelleri

Anlatımlı örgü etek modellerinden harika bir örnek. Tığ işi. Her yaş için örebileceğiniz bir örnek. Örgü etek modellerinden zikzaklı bir örnek örüyoruz. Zikzak örgü modellerinden, çeşitlerinden birçok bebek battaniyesi modelleri örmüştük. Aynı örneği bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Şemadan yararlanarak örgü etek olarak da örüp kullanabilirsiniz. Bebekler için, çocuklar için de çok şık olacak bir örnek. Örgü etek örneklerinden kloş etek dantel örneğinden bahsetmiştik. O etek de çok güzel. O modeli de kendiniz için veya çocuklarınız için örebilirsiniz. Renk renk örüp şeritler halinde evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Anlatımlı örgü etek – ceket modelleri örmüştük. Bildiğimiz çok şık, her şeye yakışan motiften. Bu motif ile de kendinize etekler, ceketler örebilirsiniz.

Zikzak Örgü Etek Modelleri Yapılışı

Zikzak örgü modellerinden şahane bir etek. Anlatımlı örgü etek modelleri 36 – 42- 46 bedenler için ölçülerini vermeye çalışacağız. Sizde kendi bedeninize uygun olan sayılarla, cm ölçüleri ile örebilirsiniz. Modelde ip olarak % 50 yünlü % 50 akrilik bir iplik kullanacağız. Tığ olarak 4 mm tığ kullanabilirsiniz. Farklı bir iplik kullanacaksanız ona uygun tığlar kullanabilirsiniz.

Etek için kullanacağımız şemayı görelim. Şemada düz uzun çizgiler trabzan, kare dikdörtgenler tekli trabzan, siyah nokta ise zincir anlamına geliyor.

Anlatımlı Örgü Etek Modelleri

Bel kısmı için sık iğne örüyoruz. Birkaç tur. Ve arka kısmına lastik dikiyoruz. Eteğimizin ölçüleri bedenlere göre aşağıdaki gibidir. Bu ölçülere göre örebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Etek Modelleri 2

Şemamız bu şekilde. Kendi bedeninize göre zincir çekerek ve şemayı uygulayarak örebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Etek Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler