Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun İlmekli Saç Örgü Örneği Yapılışı

Şiş örgü modellerinden yeni bir model tarifi. Birçok modelde kullanacağımız harika bir örnek. Bebek örgülerinde çok güzel durur. Hırkalar, yelekler örebiliriz. Yetişkin örgülerinde de. Örgü şapka modelleri, örgü boyunluk modelleri, örgü yelek modelleri muhteşem olur. Salaş hırkalar, degrade örgü modelleri gibi çok güzel örgüler örebiliriz. Bebek örgü modellerinde battaniyeler güzel durur diye düşünüyorum. Hatta kalın iplerle örüp yatak örtüsü, yatak şalı örebiliriz. Örgü modellerinde ince iplerle örüp etol şal modellerinde, çeyizlik yelek modellerinde kullanabiliriz. Uzun ilmekli saç örgü örneği yapılışını farklı örneklerle birleştirerek örgü tasarımları oluşturabiliriz. Baklava dilimi örgüler, pirinç örgülerle şahane duracak bir örnek. Ara model olarak kullanabiliriz. Örgünün tüm kısmını düz örüp sadece önlerde lastik kısmına uzun ilmekli saç örgü modelini kullanabiliriz. Örgü puf modelleri örüp haraşo örgü modeliyle saç örgüsünü kullanabiliriz. Hadi modelimizin nasıl örüldüğüne geçelim.

Uzun İlmekli Saç Örgü Örneği Nasıl Örülür?

11 ve katları +2 kenar ilmeğiyle örgümüzü örmeye başlıyoruz. 11 ve katları ayarladıktan sonra +2 kenar ilmeği +2 simetri olması için +1 ilmek atarak başlıyoruz. Modeli kavramak için 15 ilmek atarak başlayabiliriz. Sonrasında videoda olduğu gibi uzun ilmekli saç örgü örneği yapılışı modelini çıkartıyoruz. İyice örneği öğrendikten sonra dilediğimiz modelde kullanabiliriz.

Uzun İlmekli Saç Örgü Örneği Yapılışı

Kış için çok güzel atkılar, şapkalar örebiliriz. Patik modellerinde, örgü çorap modellerinde kullanabiliriz. Eğer örneğin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen altta detaylı bir şekilde yapılışını bulabilirsiniz. Uzun ilmekli saç örgü örneği yapılışı kaçmayacak tariflerden. Hadi birlikte izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler